پل استخر ، برج های لندن را به هم متصل میکند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۱ شهريور

شاید طی چند سال آینده دیگر نیازی نباشد برای طی کردن مسافت بین دو ساختمان پای پیاده راه بیفتید و خودتان را خسته کنید. می توانید این مسیر را بسیار مفرح طی کنید. مثلا از حد فاصل ساختمان اول تا ساختمان دوم شنا کنید!

بدون شک عجیب به نظر می رسد اما در عین حال این داستان واقعیت دارد.
قرار است در لندن دو برج بلند به وسیله یک استخر که مابین آنها قرار می گیرد به هم متصل شوند. این پروژه مراحل ساخت را طی می کند و دست اندرکاران آن امیدوار هستند که تا سال 2019 این کار به سرانجام برسد و افتتاح شود.
شناگرها به جز انتقال از یک ساختمان به ساختمان دیگر می توانند در ارتفاع 35 متری ، به طبقات پایین تر یا بالاتر هم بروند!
اکرسلی او کالاگان ، مهندس سرشناسی که پیشتر در پروژه های مختلف با کمپانی های بسیاری کار کرده است ، کار بر روی این استخر- پل را هم به عهده دارد.
مسوولان پروژه اگرچه به آینده اینکار بسیار امیدوار هستند اما در عین حال میدانند که در این مسیر با چالش های بسیاری مواجه خواهند شد. از جمله اینکه چون بناست به وسیله این پل استخری دو ساختمان به هم متصل شوند باید دو فونداسیون مجزا تعریف شود. با همه این مسائل ، تیم مهندسی امیدوار است روند پیشرفت کار طبق برنامه ها، طوری پیش برود که این پل در تابستان 2019 افتتاح شود.
این پل استخر اسکای (آسمان) نامیده می شود که در نوع خود اولین در دنیاست. این پل استخری همچنین از جمله دارایی های لوکس توسعه یافته باغ سفارت Nine Elms در نزدیکی نیروگاه باترسی است.
 
ارسال پرسش جدید