ال‌جی در نظر دارد نمایشگرهای لول شونده خود را در ابعاد بزرگ تولید کند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۲ اسفند

شرکت LG Display  در حال کار بر روی ساخت تلویزیون OLED در ابعاد دست کم ۶۰ اینچ است که بتواند لول شود. انتظار می‌رود این مدل در نمایشگاه بین‌المللی لوازم الکترونیک مصرفی سال آینده (CES 2017) به نمایش درآید.

تاکنون، پنل نمایشگر این تلویزیون ساخته شده است و این شرکت فعلاً در حال همکاری با ال‌جی الکترونیکس و LG Chem برای طراحی و افزودن دوام قطعات انعطاف‌پذیر است.

یک نمایشگر لول‌شدنی از لایه پلاستیکی منعطفی تولید شده است تا خود نمایشگر قادر باشد لوله شود. اوایل امسال، شرکت LG Display نمایشگر ۱۸ اینچ OLED لول‌شدنی را با درجه انحنایی بالغ بر R 30 را در معرض عموم گذاشت. این نمایشگر بهبودهایی از نظر کیفیت تصویر و انحنا در مدل‌های قبل‌تر از پنل نمایشگر لول‌شدنی در سال گذشته نشان داد.

شرکت LG Display، از سال ۲۰۱۲، در حال تولید چنین محصولاتی است. انتظار می‌رود OLED لول‌شدنی این شرکت که هم اکنون در حال ساخت آن هستند وضوح Ultra HD داشته باشد زیرا مدل ۱۸ اینچ نتوانست به طور کامل نیاز به یک نمایشگر full-HD را برآورده کند.

به عقیده کارشناسان، قبل از تبلیغات، انحنای مورد نظر نمایشگر در هر تلویزیون لول‌شدنی باید دست کم به ۵ R برسد. شرکت LG Display توضیح داد که کلید ساخت در میزان انحنا، دوام، قدرت محصول و قابلیت بزرگ شدن نمایشگر است.

 

ارسال پرسش جدید