اینستاگرام دیگر اجازه لینک دادن به تلگرام و اسنپ چت را نمی‌دهد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ شنبه ۱۵ اسفند

در حال حاضر بسیاری از افراد و فروشگاه‌های فعال در اینستاگرام در صفحه پروفایل خود لینکی برای ملحق شدن به کانال و روبات و یا ارتباط مستقیم به پروفایل تلگرام خود استفاده کرده‌اند. ظاهراً اینستاگرام تصمیم گرفته از این پس اجازه چنین کاری را به کاربران ندهد!

از این پس اگر سعی کنید در تنظیمات اینستاگرام و در بخش Edit Profile به جای وب‌سایت لینکی به تلگرام یا اسنپ‌چت قرار دهید با پیغام خطای زیر روبرو خواهید شد:

لینک به منظور درخواست از کسی برای اد کردن شما در سایر سرویس‌ها در اینستاگرام پشتیبانی نمی‌شود.

 

ظاهراً این قابلیت هنوز برای لینک دادن به وبلاگ، کانال ویدئویی یوتیوب و یا صفحه آی‌تونز افراد مشهور کماکان کار می‌کند اما فیس‌بوک که حالا اینستاگرام را در اختیار خود دارد از قراردادن لینک تلگرام یا اسنپ‌چت رضایت ندارد! ساعاتی پیش اکانت توییتر رسمی تلگرام با ارسال تصویر بالا اعتراض خود را نسبت به این تصمیم ریاکارانه فیس‌بوک اعلام کرده و مدیرعامل تلگرام آقای پاول دورف می‌گوید لینک به توییتر، لینکداین، فیس‌بوک و پریسکوپ کماکان فعال است. دورف همچنین می‌گوید این اولین بار نیست که یک سرویس تحت مالکیت فیس‌بوک چنین تصمیمی را در مورد مسدودسازی لینک به تلگرام گرفته است. پیش از این قابلیت قرار دادن لینک به پروفایل تلگرام در واتس‌اپ نیز محدود شده بود.

از آن‌جا که تلگرام با سرعت بسیار بالایی در حال محبوب شدن است و فیس‌بوک آن را رقیب اینستاگرام و واتس‌اپ می‌داند ظاهراً قصد دارد با چنین ترفندهایی از سرعت رشد رقیب خود بکاهد. در حال حاضر تلگرام امکان ویرایش تصاویر را نیز پیش از ارسال دارد و در هنگام عرضه این قابلیت اعلام شد که روزانه در تلگرام 35 میلیون تصویر به اشتراک گذاشته می‌شود که احتمالاً تاکنون این تعداد به 70 میلیون تصویر روزانه اینستاگرام نزدیک شده است. گفتنی است تلگرام به تازگی به آمار یکصد میلیون کاربر فعال روزانه 15 میلیارد پیام در روزدست پیدا کرده و به سرعت در حال نزدیک شدن به واتس‌اپ است.

منبع: فارنت

ارسال پرسش جدید