ویکی پدیا فیلتر می شود
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۳ شهريور

دولت روسیه دستور فیلترینگ سایت ویکی پدیا به زبان روسی را صادر کرد. از قرار معلوم قرار است بخشی از این سایت که اطلاعاتی درباره مواد مخدر از جمله حشیش دارد فیلتر شود هر چند برخی بر این باورند که این فیلترینگ باعث میشود ، کاربران به طور کلی به محتویات ویکی پدیا به زبان روسی دسترسی نداشته باشند.

این تصمیم اما در روسیه با واکنش هایی مواجه شده از جمله اینکه برخی کاربران اینترنتی بر این باورند که فیلترینگ ویکی پدیا میتواند به بقیه سایت ها هم تعمیم پیدا کند و دسترسی آنها محدود شود.
از زمانی که در سال 2012 ولادیمیر پوتین دوباره به عنوان رییس جمهور روسیه به کرمیلین بازگشت ، صدور دستور فیلترینگ بعضی سایت ها با محتوای غیر اخلاقی از جمله وب سایت هایی که به نوعی به مواد مخدر مربوط می شدند از طرف او ، واکنش های مثبت و منفی بسیاری را برانگیخت. حالا باید منتظر ماند و دید فیلترینگ ویکی پدیا به زبان روسی چه عکس العمل هایی را در پی خواهد داشت.
البته تا دوشنبه شب ، ویکی پدیا به زبان روسی هنوز فیلتر نشده بود. هر چند کاربران روسی این وب سایت در کامنت های منتشر شده خود پیش بینی میکردند ویکی پدیا در ورژن زبان روسی هر لحظه ممکن است فیلتر شود.
ارسال پرسش جدید