هوش مصنوعی گوگل قهرمان بازی Go را شکست داد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۰ اسفند

AlphaGo هوش مصنوعی قدرتمند یکی از شرکت های تابعه گوگل به نام Deepmind است که در جریان نخستین دور از سری مسابقات 5 مرحله ای خود با Lee Sedol قهرمان بازی Go توانست وی را شکست بدهد.

این مسابقه که در واقع نخستین رقابت از مجموعه 5 بازی پیش روی DeepMind و Sedol است به صورت زنده امروز از یوتوب پخش شد و در جریان آن AlphaGo توانست در رقابتی شانه به شانه با حریف و بعد از 186 حرکت، او را شکست دهد.

برنده نهایی این 5 بازی جایزه ای برابر با یک میلیون دلار را دریافت خواهد کرد. بد نیست بدانید که AlphaGo پیشتر فن هویی قهرمان سه دوره بازی Go در اروپا را نیز در جریان 5 بازی شکست داده اما Sedol چالش به مراتب دشوارتری برای هوش مصنوعی گوگل خواهد بود چراکه او در جریان فعالیت حرفه ای خود پیروز بلامنازع این بازی بوده است.

Sedol بعد از این بازی به خبرنگاران گفت:

من دوست دارم  به خاطر ساخت برنامه فوق العاده ای نظیر AlphaGo ارادت خود را به تیم Deepmind نشان دهم. نتیجه بازی مرا به شدت شگفت زده کرد اما چالشی که پیش روی این برنامه قرار دارد به مراتب سخت تر است: در بازی Go ده به توان 700 حرکت مختلف وجود دارد در حالی که این رقم در شطرنج برابر با 10 به توان 60 است.

البته اینکه سیستم طراحی شده گوگل دست آخر می تواند پیروز از رقابت ها بیرون بیاید یا خیر مساله ایست که فهمیدنش به زمان نیاز دارد اما ابتدای کار که ابدا برای شرکت کننده انسانی مثبت نبوده است.

منبع: دیجیاتو

 

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید