بیتل پنجم درگذشت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۰ اسفند

«سِر جورج مارتین» تهیه‌کننده آثار «بیتلز» که به عضو پنجم این گروه موسیقی شهرت داشت، در سن 90 سالگی درگذشت. جورج مارتین، تهیه‌کننده‌، تنظیم‌کننده، آهنگساز و نوازنده انگلیسی که تقریبا تمام آلبوم‌های گروه «بیتلز» را تولید کرده است، در سن 90 سالگی درگذشت.

او در حوزه تولید موسیقی در انگلستان، یکی از چهره‌های شاخص بود و لقب «بیتل پنجم» را یدک می‌کشید. او عصر روز سه‌شنبه (هشتم مارس) در خانه‌اش از دنیا رفت. «رینگو استار» از اعضای باقی‌مانده این گروه موسیقی راک، خبر درگذشت مارتین را در توییترش اعلام کرد. مارتین در سال 1962 میلادی اولین جرقه همکاری با «بیتل‌ها» را زد. او مسئولیت تهیه همه آلبوم‌های «بیتلز» را به‌جز یکی از آن‌ها برعهده داشت. از نخستین برداشت اولین تک‌آهنگ «بیتلز» یعنی «دوستم بدار» تا آخرین برداشت آخرین آلبوم آن‌ها یعنی «ابی‌رود» که آخرین ضبط «بیتل‌ها» از نظر تاریخی بود، توسط او تهیه شد. او گاهی هنگام ضبط ترانه‌های این گروه موسیقی، پیانو هم می‌نواخت.

مارتین هفت دهه از عمرش را به فعالیت در حوزه موسیقی پرداخت و به‌عنوان یکی از استعدادهای خلاق در موسیقی کشور شناخته می‌شد. او بعدها تهیه‌کننده آثار هنرمندان دیگری مانند «التون جان»،‌ «سلین دیون»‌، «کنی راجرز»‌، «جف بک‌» و «نیل سداپا» شد. مارتین در حوزه‌های سینما، تلویزیون و اجراهای زنده نیز فعالیت‌هایی داشت. او همچنین دو اثر با تم داستان‌های «جیمز باند» تولید کرد. او در سال 1996 برای فعالیت‌هایی که در صنعت موسیقی و گسترش فرهنگ عامه انجام داده بود، عنوان «شوالیه» را از دستان ملکه انگلستان گرفت. مارتین در همان سال، مدرک دکترای افتخاری خود را در رشته موسیقی نیز از کالج موسیقی «برکلی» دریافت کرد. هنرمندان و تهیه‌کنندگان بسیاری در حوزه موسیقی پس از شنیدن خبر درگذشت مارتین، تأسف خود را اعلام کردند. 

منبع: قانون

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید