جواهراتی از جنس طبیعت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ فروردين

گرچه جواهرات گران‌قیمت که عمدتاً از طلا و الماس ساخته شده‌اند، همواره جایگاه ویژه‌ای دارند و بخصوص خانم‌ها از داشتن این‌گونه جواهرات بسیار لذت می‌برند. اما هنرمندانی هم هستند که بیشتر برای ساخت جواهرات ارزشمند ازلحاظ معنوی توجه می‌کنند؛ جواهرات شیشه‌ای با اجسام طبیعی ازاین‌دست هستند.

به‌تازگی یک جواهرساز و طراح روسی به نام استانیسلاو کوروبکوا (Stanislava Korobkova) دست به ساخت جواهراتی زده است که دل عاشقان طبیعت و محیط‌زیست را خواهد برد. او جواهراتی می‌سازد که تکه‌ای از طبیعت نظیر یک برگ زیبای پاییزی، بال یک پروانه، گل‌های کوچک و علف‌های رنگارنگ، نگین اصلی آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

جواهرات شیشه‌ای ساخت کوروبکوا، از یک فریم فلزی ساده و ارزان‌قیمت تشکیل شده اند. او برای ساخت جواهراتش ابتدا به طبیعت پایتخت جمهوری ایرلند یعنی شهر دوبلین (Dublin) می‌رود. جنگل‌ها، مناطق بیابانی و دشت‌ها همگی می‌توانند حاوی سوژه‌ای ارزشمند برای ساخت جواهر بعدی او باشند.

 

او بعد از یافتن قطعات مورد نظر خود از طبیعت، آن‌ها را به کارگاه خود میب‌رد و با دقت و بدون آن‌که به آن‌ها آسیبی بزند، آب درونشان را خشک می‌کند و تقریبا مشابه روش تاکسیدرمی، آن‌ها را به حالتی درمی‌آورد که دیگر فاسد یا تخریب نشوند. سپس این قطعات خشک شده را بین دو پنل شیشه‌ای قرار می‌دهد و با فشار بالا، دو لایه‌ی شیشه و قطعه‌ی بینشان را به یک لایه تبدیل می‌کند تا تکه‌های طبیعی بین شیشه‌ها حرکت نکند.

سپس وقت قالب‌بندی می‌رسد که این کار هم با استفاده از فریم‌های فلزی انجام می‌شود. این فریم‌ها که در شکل‌های هندسی ساده نظیر لنگر، لوزی، دایره و اشک ساخته شده‌اند، دورتادور شیشه‌ها را می‌پوشانند و کار به پایان می‌رسد. نتیجه هم می‌شود جواهرات شیشه‌ای بسیار زیبا که حاوی تکه‌ی کوچکی از طبیعت هستند و می‌توانند در میان دودودم و شلوغی زندگی شهری، ریشه‌های زندگی بشری را به صاحبانشان یادآوری کنند.

من عقیده دارم خود طبیعت دارای چیزهای زیبا و حیرت‌انگیزی است. تنها کاری که من لازم است انجام دهم، این است یک قالب مناسب برای آن‌ها تهیه کنم تا این زیبایی تا سال‌ها به همان شکل حفظ شود.

این‌ها را استانیسلاو کوروبکوا در صفحه‌ی اختصاصی خود در سایت اتسی (Etsy) نوشته است و درباره‌ی محصولات خلاقانه‌اش، این‌گونه توضیح می‌دهد. شما عزیزان می‌توانید تصاویر تعدادی از آثار زیبای او را در گالری زیر مشاهده کنید.

 

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-18

 

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-14

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-2

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-19

 

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-22

 

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-6

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-13

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-5

 

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-28

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-8

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-1

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-7

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-25

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-9

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-11

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-16

pressed-flower-leaf-jewelry-stained-glass-wwheart-17

منبع: گجت‌نیوز و Boredpanda

 

ارسال پرسش جدید