کانتونا: باید محکم‌تر ضربه میزدم!
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت

٢١ سال از يكي از جنجالي‌ترين رخدادهاي فو‌تبا‌ل كه بارها تلويزيون آن را به تصوير كشيده، گذشته است. اريك كانتونا، مهاجم پيشين منچستريونايتد در ديداري حساس در ورزشگاه سلهرست پارك به خاطر دريافت كارت قرمز به علت خطا روي ريچارد شاو از بازي اخراج شده بود.
هنگام خروج از زمين هوادار كريستال پالاس تا نزديكي‌هاي خط زمين آمد و پس از فحاشي به مهاجم فرانسوي شياطين سرخ، به او گفت: «به كشورت برگرد.»
كانتونا به سمت او رفت و با پايش ضربه محكمي به اين هوادار زد. پس از گذشت چند سال از آن ماجرا، مهاجم فرانسوي نه تنها از آن اتفاق پشيمان نيست بلكه از اينكه نتوانسته ضربه محكم‌تري به آن هوادار بزند، ناراحت است.
او در اين باره گفت: حيف شد. پايم ليز خورد و به همين علت ضربه آرامي وارد شد و نتوانستم ضربه محكم‌تري بزنم. بايد او را محكم‌تر مي‌زدم. كانتونا اظها‌ر كرد كه اين صحنه را تاكنون يك بار هم از تلويزيون نديده است.
او در اين رابطه افزود: مي‌دانستم چه كاري انجام دادم و نيازي به تماشاي آن نبود. خانه‌ام در احاطه روزنامه‌نگاران قرار گرفته بود. اين اتفاق كافي بود متوجه شوم چه اتفاقاتي افتاده است. خانه‌ام كوچك بود و آنها مانع از ورود روشنايي به خانه‌ام شدند. احساس كردم بازيگر هستم. فكر مي‌كنم (كمپاني) نايكي مي‌خواست از شخصيت من استفاده كند و آن را به خوبي انجام داد.
كانتونا به خاطر اين رفتارش به مدت هشت ماه از همراهي منچستريونايتد محروم شد.

منبع: اعتماد

ارسال پرسش جدید