ملکه جنایت دوباره در صدر اخبار
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور

در آستانه یادبود صد و بیست و پنجمین سالروز تولد آگاتا کریستی ، نویسنده رمان های جنایی با شخصیت های کارآگاهی محبوبی مانند هرکول پوآرو و خانم مارپل ، طرفداران آثار این نویسنده محبوبت ترین کتاب او را در یک رای گیری انتخاب کردند.

به این ترتیب کتاب قتل در شرق اکسپرس به عنوان یکی از محبوب ترین کتاب های او در رده سوم قرار گرفت و البته کتاب قتل راجر آکروید به عنوان دومین کتاب محبوب خوانندگان آثار آگاتا کریستی انتخاب شد.
اولین و محبوب ترین کتاب آگاتا کریستی اما طبق پیش بینی همان کتاب مشهور "و سپس هیچکس نبود" است که اتفاقا بدون حضور کارآگاهانی مانند خانم مارپل یا هرکول پوآرو به عنوان پرفروش ترین اثر این نویسنده بزرگ شناخته می شود و در این نظر سنجی هم بیشترین رای را آورده است.
در این کتاب آگاتا کریستی تصویری از 10 غریبه را ارائه می دهد که به یک جزیره می روند و درگیر داستان های پر رمز و رازی می شوند و یکی یکی به قتل می رسند.
این کتاب تا به حال بیش از 100 میلیون نسخه در جهان فروخته است و از این حیث نیز آگاتا کریستی می تواند رکورد دار باشد چه اینکه او بر طبق کتاب گینس ، نویسنده پرفروش ترین آثار جنایی در دنیا و همچنین دومین نویسنده پرفروش تاریخ ادبیات جهان است.
آگاتا کریستی با خلق کارآگاهان محبوبی مانند هرکول پوآرو و خانم مارپل که کاشف جنایت های داستان های او بودند و با نوشتن 80 رمان پلیسی "ملکه جنایت" لقب گرفت.
آگاتا کریستی اینبار به مناسب سالروز تولد 125 سالگی اش در راس اخبار در سراسر جهان قرار گرفته است.
 
ارسال پرسش جدید