سرقت 12.7 میلیون دلار با کارت های اعتباری جعلی در ژاپن
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد

سرقت‌های اخیر انجام شده از کارت‌های بانکی در سال‌های اخیر، نشان از این دارد که امنیت کارت‌های فیزیکی چندان هم بالا نیست؛ حال آنکه سارقان ژاپنی با استفاده از کارت‌های بانکی کپی شده، در کمتر از 2 ساعت بیش از 12 میلیون دلار به جیب زده‌اند.

 
 

بسیاری بر این باورند که کارت‌های بانکی که این روزها همه‌ی مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند، دارای امنیت بسیار پایینی هستند؛ بطوریکه می‌توان به سرقت‌های انجام شده در سال‌های اخیر به عنوان شاهدی بر این ادعا اشاره کرد. براساس اطلاعات ارائه شده، سارقان ژاپنی با استفاه از ضعف امنیتی کارت‌های بانکی، در کمتر از دو ساعت بیش از 12.7 میلیون دلار پول را از کارت‌های بانکی متعدد به سرقت برده‌اند.

پلیس معتقد است که سارقان در مرحله‌ی اول اطلاعات مربوط به بیش از 1600 کارت بانکی را از بانک آفریقای جنوبی به سرقت برده و پس از در اختیار گرفتن اطلاعات مورد نیاز، اقدام به چاپ نسخه‌‌ای از کارت‌های بانکی کرده‌اند. کارت‌های جعلی پرینت شده سپس برای دریافت حداکثر پول نقد ممکن از دستگاه‌های خودپرداز ژاپنی مورد استفاده قرار گرفته است. بانک‌های ژاپنی به مشتریان خود اجازه می‌دهند تا حداکثر 100،000 ین را بصورت روزانه از طریق ATM‌ دریافت کنند. مقامات امنیتی معتقدند که بیش از ۱۰۰ نفر در انجام این سرقت بزرگ دست داشته‌اند. برای دریافت بیش از 12.7 میلیون دلار به سرقت رفته با استفاده از 1600 کارت بانکی بیش از 14000 تراکنش انجام شده است.

پلیس کشور‌های ژاپن و آفریقای جنوبی در همکاری با اینترپل در پی آن هستند تا هر چه سریع‌تر افرادی را که در این سرقت بزرگ دست داشته‌اند، دستگیر کنند. براساس اطلاعات ارائه شده، کپی و ایجاد کارت‌های تقلبی بانکی پس از در دست داشتن اطلاعات، امری بسیار ساده است.

در سال‌های گذشته سرقت از کارت‌های بانکی بسیار ساده بود و سارقان به راحتی قادر بودند تا کپی‌های جعلی از کارت‌های اعتباری پیش پرداخت تهیه کرده و در خودپردازهای اقصی نقاط جهان نسبت به دریافت پول نقد اقدام کنند. اما با پیشرفت روش‌های پیشگیری، متدهای مورد استفاده توسط سارقان نیز پیشرفت کرده است.

 

 

منبع: زومیت

ارسال پرسش جدید