بازار طلا بر مدار نزول
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۸ خرداد

نرخ اونس طلا هر چند در روز پنجشنبه و جمعه افزایش نداشت ولی بازار طلا در ایران روند دیگری را طی کرد که سبب شد دوباره نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و جدید به بیش از یک میلیون تومان افزایش پیدا کند. در بازار ارز، دلار در آخرین روز کاری هفته اندکی افزایش پیدا کرد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، هفته گذشته را با نرخ یک میلیون و دو هزار تومان به پایان برد، حال آنکه در هفته گذشته نرخ این سکه نوسان زیادی داشت و نرخ آن تا 998 هزار و 800 تومان هم کاهش پیدا کرده بود. به بیان دیگر سکه تمام بهار آزادی هفته را با نرخ یک میلیون و هشت هزار تومان آغاز کرد و با کاهش 6 هزار تومانی قیمت هفته را به پایان رساند.


سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم در حالی که هفته را با نرخ یک میلیون و هشت هزار تومانی آغاز کرده بود و در روز چهارشنبه نیز 994 هزار تومان خرید و فروش شد، روز پنجشنبه با قیمت یک میلیون و 6 هزار تومان هفته را به پایان برد. نیم سکه و ربع سکه به ترتیب با نرخ 514 هزار تومان و 275 هزار تومان هفته را به پایان بردند که بر این اساس نسبت به آغاز هفته، نیم سکه یازده هزار تومان و ربع سکه چهار هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کردند. سکه یک گرمی هم درنهایت 188 هزار تومان ارزش‌گذاری شد.


در بازارهای جهانی اونس طلا در روز جمعه، هزار و 221 دلار خرید و فروش شد. اونس طلا از روز شنبه تا روز پنجشنبه مجموعا 31 دلار با کاهش قیمت مواجه شد. این در حالی است که روز یکشنبه بازارهای جهانی تعطیل هستند و معاملات معمول، در این روز انجام نمی‌گیرد. مثقال طلا در آخرین روز کاری هفته گذشته، 443 هزار و 400 تومان به بازار عرضه شد و هر گرم طلای 18 عیار نیز 102 هزار و 260 تومان در بازار تهران دست به دست شد.
بازار ارز در آخرین روز کاری هفته خود، با افزایش نرخ دلار مواجه شد. هر دلار امریکا با افزایش قیمت هفت تومانی، سه هزار و 468 تومان به بازار عرضه شد تا ظرف یک هفته گذشته نرخ این ارز معتبر از 25 تومان گران‌تر شود. هر یورو نیز در هفت روز گذشته افزایش قیمت هشت تومانی را تجربه کرد و بر این اساس با نرخ سه هزار و 896 تومان به کار خود در هفته گذشته پایان داد.
همچنین پوند انگلیس هم پنج هزار و 100 تومان قیمت‌گذاری شد که این مهم به معنای افزایش قیمت 50 تومانی نرخ آن در هفته گذشته بود. علاوه بر این درهم امارات و لیر ترکیه 947 تومان و هزار و 200 تومان در بازار فروخته شدند.

 

منبع: اعتماد

ارسال پرسش جدید