ترامپ نامزد نهایی جمهوریخواهان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۸ خرداد

 

دونالد ترامپ دیگر نیازی نیست نگران اشخاص، رقبا و مخالفان درون حزب جمهوریخواه باشد. او دیگر نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه نیست بلکه اکنون باید او را نامزد نهایی حزب جمهوریخواه دانست. خبری که خبرگزاری آسوشیتدپرس پنجشنبه شب با توجه به حمایت نماینده‌های غیرمتعهد حزب جمهوریخواه از ترامپ اعلام کرد.

با توجه به آمار به دست آمده ترامپ اکنون به بالای مرز 1237 نماینده مورد نیاز برای نامزدی حزب جمهوریخواه رسیده است. در صورتی که هنوز راه برای رقابت‌های درون‌حزبی در ایالت‌های مختلف از جمله کالیفرنیا باقی مانده است و اکنون او می‌تواند بدون هیچگونه رقیبی اکثر این نمایندگان را به خود جذب کند و در کنوانسیون حزبی کلیولند با خیالی راحت حضور پیدا کند.

با توجه به حمایت نمایندگان غیرمتعهد داکوتای شمالی از ترامپ می‌توان تعداد نمایندگان کنونی حزبی ترامپ به 1238 نماینده رسیده است و رسما پیروز انتخابات درون‌حزبی جمهوریخواهان شده است. در حال حاضر هیچ کس توان جلوگیری از ترامپ برای نماینده شدن را نخواهد داشت. سیصد نماینده تا انتهای انتخابات درون‌حزبی باقی مانده‌اند که ترامپ می‌تواند با درو کردن آنها محبوبیت خود را درون حزب جمهوریخواه افزایش دهد و حتی اکنون کار به جایی رسیده است که مخالفان ترامپ چاره‌ای جز حمایت از او ندارند. البته هنوز رقبای سابق ترامپ از جمله تد کروز، مارکو روبیو، جان کسیچ که نمایندگانی را درون کنوانسیون نهایی حزب دارند از وی حمایت نکرده‌اند اما مجموعه نمایندگان و آرای آنها نیز در کنوانسیون دیگر نمی‌تواند جلوی دونالد ترامپ را برای نامزد نشدن در حزب جمهوریخواه بگیرد.

کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بود، مناظره‌ها حتی به شخصی‌ترین مسائل نامزدها کشیده شد و طرفین هیچ مرزی را برای اظهارات خود رعایت نمی‌کردند و حالا کسی که از تمامی نامزدها تند و تیز‌تر و بی‌پرواتر بود به عنوان نامزد نهایی حزب معرفی شده است.

 

 

منبع: اعتماد

ارسال پرسش جدید