جهان در سال 2100 چه شکلی می شود؟
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور

واشنگتن پست در گزارشی جهان سال 2100 را پیش بینی کرده است. در این گزارش آمده است: در حال حاضر فکر می کنید دنیا زیادی شلوغ و پر جمعیت است؟ جهان طی مدت 15 سال آینده باید یک میلیارد نفر دیگر را در خود جای بدهد. طبق گزارش تخمینی سازمان ملل جهان در حال حاضر جمعیتی معادل 7.3 میلیارد نفر دارد که البته در این تعداد در سال 2030 به 8.5 میلیارد نفر خواهد رسید. این رقم در سال 2050 باز هم تغییر می کند و به 9.7 میلیارد نفر افزایش پیدا میکند. چشم انداز جمعیتی در سال 2100 اما رقمی برابر 11.2 میلیارد نفر را تخمین می زند!

همانطور که مشخص است 60 درصد از جمعیت کره زمین در آسیا زندگی میکنند ، 16 درصد در افریقا ، 10 درصد در اروپا ، 9 درصد در امریکای لاتین و کارائیب و درنهایت هم 5 درصد در امریکای شمالی و اقیانوسیه. در عین حال چین و هندوستان هم بزرگترین کشورهای جهان به حساب می آیند که 40 درصد از جمعیت کل دنیا در این دوکشور زندگی می کنند.
با این حال اعداد فوق برای مدت طولانی به همین شکل باقی نخواهند ماند و اوضاع تغییر می کند. بانک آمار جهانی بر طبق داده های سازمان ملل شرایط جمعیتی را طی سال های آینده با اعداد عجیب و غافلگیر کننده ای تخمین زده است که در ادامه میخوانید.
1 منتظر 4 میلیارد نفر دیگر در سال 2100 باشید!
جمعیت کره زمین اگرچه در روندی آهسته رو به رشد است اما به هر حال این افزایش جمعیت ادامه دارد. در شرایط فعلی هر سال 83 میلیون نفر به جمعیت کره زمین اضافه می شود. اگرچه طبق آمار سازمان ملل رویه رشد جمعیت به طور سالانه از 1.24 درصد در دهه قبل به 1.18 درصد در شرایط فعلی کاهش پیدا کرده اما این دلیلی بر تثبیت جمعیت روی عددی ثابت نخواهد بود. کره زمین به سمت شلوغ تر شدن پیش می رود.
 
2 افزایش جمعیت از قاره افریقا می آید
گزارش سازمان ملل از آنچه که در قاره افریقا اتفاق می افتد گیج کننده است. طبق همین گزارش ، تخمین زده شده که افریقا باید برای سال 2100 منتظر جمعیتی دو برابر جمعیت فعلی اش باشد. قاره افریقا در حال حاضر 19 درصد از کل جمعیت جهان را در خود جای داده است که طبق اطلاعات تخمینی سازمان ملل انتظار میرود این درصد در سال 2050 به 25 و در سال 2100 به 49 درصد برسد.
3 نیجریه به زودی یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان!
زمان زیادی طول نخواهد کشید که جمعیت نیجریه حتی بیشتر از جمعیت امریکا شود. طبق آمارها ، نیجریه در سال 2050 به سومین کشور پر جمعیت دنیا تبدیل می شود. طبق تخمین سازمان ملل در همان مقطع زمانی کشورهای چین ، هندوستان ، امریکا ، نیجریه ، پاکستان و اندونزی جمعیت هایی بالغ بر 300 میلیون نفر دارند.
4 هند به زودی از چین سبقت میگیرد
چین در حال حاضر 1.38 میلیارد نفر جمعیت دارد. این عدد در شرایط فعلی در هندوستان به 1.31 میلیارد نفر رسیده است. تخمین زده شده هر دو کشور در 2022 جمعیتی معادل 1.4 میلیارد نفر داشته باشند. بعد از آن روند رشد جمعیتی چین با توجه به غلبه جمعیت پیر بر جوان کاهش پیدا خواهد کرد. اما هندوستان در 2030 به 1.5 میلیارد و در 2050 به 1.7 میلیارد نفر خواهد رسید.
5 اروپا پیر و پیرتر می شود
در حال حاضر یک چهارم اروپا را افراد 60 ساله یا پیرتر تشکیل داده اند. این آمار در 2050 و 2100 تا یک سوم و چه بسا بیشتر هم خواهد رفت. به این ترتیب روند رو به پیری جمعیت اروپا محرز است. این در حالی است که در سال 2050 یک چهارم جمعیت بیشتر نقاط دنیا به جز افریقا افرادی 60 ساله و بالاتر هستند.
 
عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید