یک قدم مانده تا ریو؛ پیروزی تیم ملی والیبال مقابل ژاپن میزبان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۲ خرداد

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی 3 بر یک مقابل میزبان توانست یک قدم دیگر به المپیک نزدیک تر شود و یکی دیگر از رقبای آسیایی را از پیش رو برداشت.تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود برای المپیکی شدن رو در روی ژاپن میزبان برگزار کرد و در دیداری بسیار نزدیک حریف را شکست داد تا با المپیک فاصله کمی مانده باشد. با اینکه بازیکنان در جریان بازی افت و خیز بسیاری داشتند اما در نهایت ستاره های تیم بازی را به سود ایران کردند تا چین تنها حریف آسیایی ایران در راه المپیک مانده باشد.

 

ست اول

ست اول را دو تیم پایاپای آغاز کردند اما سرویس های خوب سید محمد موسوی ایران را در امتیاز 8 در حالیکه ژاپنی ها 6 امتیاز داشتند پیش انداخت این روند تا امتیاز 16 برای ایران ادامه داشت تا در دومین وقت استراحت فنی نیز شاگردان لوزانو با برتری زمین را ترک کنند. ملی پوشان والیبال ایران در ادامه این ست با زدن سرویس هایی بی نقص و حملاتی دقیق و منظم موفق شدند با نتیجه 25 بر 20 حریف خود را شکست دهند.

ست دوم

ژاپنی ها ست دوم را بهتر از ایران آغاز کردند و در امتیاز 12 چهار امتیاز از ایران پیش افتادند تا لوزانو احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت کند اما این هربه سرمربی آرژانتینی هم جواب نداد و ژاپنی ها وقت استراحت فنی دوم همین فاصله را حفظ کردند. در ادامه این ست ژاپنی ها برتری خود را تداوم بخشیده و بازی را 25 بر 19 پیروز شدند تا کار در ست شماری در عدد یک مساوی شود.

 

ست سوم

ایران ست سوم را خوب آغاز نکرد و ژاپن در همان ابتدا 3 امتیاز پیش افتاد. در ادامه دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و تا امتیاز 7  برابر بودند ولی  عبادی پور با دفاع خوب، ایران را از تیم حریف پیش انداخت. بازی خوب ایرانی ها ادامه داشت و 3 دفاع پی در پی باعث شد که ایران 17 بر 12 پیش بیافتد. رفته رفته تمرکز ایران بر بازی کم شد و اختلاف 6 امتیازی به 3 کاهش یافت اما در پایان دفاع خوب موسوی ایران را پیش انداخت و با نتیجه 22 بر 25 برنده ست سوم شد.

ست چهارم

در ست چهارم ایران در دفاع کمی متزلزل عمل کرد و 6 بر 3 عقب افتاد. محمودی با دو اسپک پی در پی  تیمش را 8 بر 7 جلو انداخت. ایرانی ها در ادامه، بازی را در دست گرفتند ولی ژاپنی ها نیز با تکیه بر شیمیزو پا به پای ایران در حال گرفتن امتیاز بودند به طوری که کار در امتیاز 16 مساوی شد. ژاپنی ها در ادامه این ست فاصله را به سه امتیاز افزایش دادند اما ملی پوشان کشورمان در امتیاز 22 کار را به تساوی کشاندند ولی این ایران بود که در نهایت با پیروزی در این ست با حساب سه بر یک پیروز کل دیدار شد.

 

منبع: ورزش3 ، طرفداری

ارسال پرسش جدید