نقل قول های مشهور محمدعلی کلی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ خرداد

روز شنبه از ایالات متحده خبر رسید که بیماری سرانجام محمد علی بوکسور افسانه ای قرن بیستم را از پا در آورد و 74 سالگی را به نقطه پایان زندگی سراسر محبوبیت وی بدل کرد. به مناسبت درگذشت محمدعلی کلی، نگاهی خواهیم انداخت به برترین نقل قول های او طی سالیان اخیر.

کاسیوس کلی/محمد علی که در روزهای قهرمانی به جز کسب عناوین در رینگ، به نماد آفریقایی-آمریکایی ها و مسلمانان آمریکا و سایر نقاط جهان تبدیل شده بود و تلاش های بسیاری در زمینه رفع تبعیض ها انجام داد، سال ها بود که از بیماری پارکینسون رنج می برد. او اخیرا در بیمارستان بستری شده بود و خبر رسیده بود که وضعیت خوبی از لحاظ جسمی ندارد.

 

 "غیرممکن" تنها واژه‌ای بزرگ برای افراد حقیر است. برای اینکه آنها زندگی آسان‌تر و بهتری داشته باشند باید این قدرت را داشته باشند که تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنند. "غیرممکن" یک حقیقت نیست، بلکه یک باور است. "غیرممکن" اظهارنظر نیست بلکه شهامت است. "غیرممکن" بالقوه است. "غیرممکن" زودگذر است. "غیرممکن" هیچ است.

 

 

 از هر لحظه تمرین کردن متنفرم اما به خودم گفته‌ام که دست از تمرین نکش، این سختی را به جان بخر تا باقی عمر خود را به عنوان یک قهرمان زندگی کنی.

 

 تنفر از مردم به خاطر رنگ پوست‌شان اشتباهی محض است. مسئله این نیست که از چه رنگ پوستی بدتان می‌آید، مسئله این است که با این تفکر صددرصد در اشتباهید.

 

 

همانند پروانه در آسمان شناور باش و مثل زنبور نیش بزن.

 

 

 هر روز طوری زندگی کن که انگار آخرین روز زندگی‌ات است، زیرا سرانجام روزی وقت رفتن خواهد رسید.

 

 

 وقتی برای هدف خاصی می‌جنگید چیزی را از دست نداده‌اید. به نظر من بازنده‌ واقعی کسانی هستند که هدف مشخصی ندارند.

 

خدماتی که به دیگران ارائه می‌دهید در واقع اجاره بهایی است که بابت حضورتان در روی کره زمین پرداخت می‌کنید.

 

 بیشتر مواقع موانع بزرگی همچون کوه‌ها نیستند که سد راه شما می‌شوند بلکه گاهی یک ریگ کوچک در کفش‌تان می‌تواند مانع رسیدن شما به هدف‌تان شود.

 

 کسی که در 50 سالگی همانند 20 سالگی‌اش به دنیا می‌نگرد در واقع 30 سال از عمرش را از دست داده است.

هرگز به شکست خوردن فکر نکرده بودم ولی حالا این اتفاق برایم افتاد و این تنها چیزی است که به درستی اتفاق افتاد. شکست جزیی از زندگی همه ماست.

زندگی قمار است. ممکن است شما صدمه بینید و یا افرادی در سقوط هواپیما جان خود را از دست بدهند. همچنین امکان دارد انسان‌ها دست و پای خود را در تصادف اتومبیل از دست بدهند. این موضوع در مورد مبارزه‌ها نیز صدق می‌کند و ممکن است برخی جان خود را در این راه از دست بدهند، برخی مصدوم شوند و در مقابل برخی دیگر پیروز شوند. تنها به خاطر داشته باشید که به خودتان تلقین نکنید این اتفاق ممکن است برای شما بیفتد.

 "خداوند" بزرگترین است. من فقط بزرگترین بوکسور هستم.

 

منبع: طرفداری

 

ارسال پرسش جدید