راز خنک کنندگی لذت‌بخش اسپلیت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ خرداد

 

هنگامی که به هوای تازه، خنک و دلچسب در فضای خانه فکر می‌کنیم، همه شرکت‌های تبلیغاتی و رسانه‌های مختلف کولرهای گازی اسپلیت را به ما معرفی می‌کنند. به راستی، کولرهای گازی اسپلیت چه هستند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

به زبان ساده، اسپلیت یک دستگاه تهویه مطبوع هواست که از دو بخش واحد داخلی – پنل (Indoor) و یونیت خارجی – موتور (Outdoor) تشکیل شده است. درون پنل یک سری صفحات فلزی (که به آن ها فین می گویند) تعبیه شده و مایع بسیار سرد (مبرد) از درون آن ها عبور می‌کند. در اینجا، اتفاقی که می‌افتد مکش هوای اتاق به وسیله موتور اواپراتور و گردش آن اطراف فین‌هاست. در نتیجه، هوا در مجاورت فین ها خنک شده و در فضای اتاق منتشر می‌شود.

البته پرسشی حتما برایتان پیش آمده که مبرد، سرمای خود را از کجا به دست می‌آورد؟ در واقع، مایع پس از آن که باعث خنک شدن هوای اطراف فین‌ها شد، افزایش دما یافته و به گاز تبدیل می شود. این گاز به یونیت خارجی منتقل شده و با عبور از کمپرسور پر فشار شده و سپس از کندانسور عبور کرده و دمای خود را از دست می‌دهد و مجددا به مایع تبدیل می‌شود. در مرحله بعد، مایع ایجاد شده از لوله‌های مویین، عبور کرده و با افت فشار بشدت سرد شده و آنگاه به سمت اواپراتور جهت خنک سازی هوای اتاق هدایت می‌شود.

کولرهای گازی اسپلیت سرمایش بی نظیری همراه با شادابی و طراوت ایجاد می کنند. به ویژه محصولات پیشرویی مانند اسپلیت های ال‌جی با بهره‌مندی از پره‌های ویژه در اواپراتور که باعث توزیع یکنواخت هوا در سطح محیط می شوند. حذف انواع مواد آلرژی زا، بوهای ناخوشایند، گرد و غبار، باکتری ها و ویروس ها و ظاهر شیک پنل از دیگر امتیازات کولرهای گازی اسپلیت ال‌جی است.

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید