چوب حراج به دارایی های یاهو
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ خرداد

 

به نظر می‌رسد در دست گرفتن چوب حراج به مذاق سردمداران یاهو خوش آمده، چراکه به گزارش وال استریت ژورنال این کمپانی در نظر دارد تا 3000 پتنت خود را به همراه فناوری موتور جستجویش در ازای دریافت یک میلیارد دلار واگذر کند.

 

یاهو برای انجام فرآیند فروش پتنت‌های خود، موسسه‌ی سرمایه‌گذاری Black Stone IP را به خدمت گرفته تا تمام پتنت‌های ثبت شده توسط این کمپانی که تاریخ ثبت شماری از آن‌ها به سال 1996 میلادی بازمی‌گردد، از این طریق واگذار شده و درآمد حاصل از آن وارد کمپانی شود. یاهو تایید کرده که درصدد فروش بیش از 3000 پتنت خود است. شنیده‌ها حکایت از این دارد که یاهو پیشنهادات ارائه شده برای فروش این پتنت‌ها را تا اواسط ماه ژوئن دریافت خواهد کرد.

این خبر یک روز پس از آن منتشر شد که زمان تعیین شده برای دریافت پیشنهادات در دور دوم مناقصه‌ی یاهو برای فروش سرویس‌ جستجو و ایمیل این کمپانی پایان یافت. براساس گزارشی که وال استریت‌ ژورنال منتشر کرده، ورایزون با ارائه‌ی پیشنهاد 3 میلیارد دلاری یکی از مشتریان جدی این کمپانی است.

ارزش واقعی کمپانی یاهو توسط کارشناسان بسیار متفاوت ارزیابی می‌شود، چراکه موارد بسیار زیادی در ارزش گذاری این کمپانی دخیل است. متخصصان و کارشناسان وال استریت ژورنال معتقدند که ارزش واقعی یاهو بین 4 تا 8 میلیارد دلار متغیر است. در صورت دخالت دادن دارایی‌های یاهو نظیر املاک این کمپانی و همچنین گواهی‌هایی که یاهو از آن‌ها کسب درآمد می‌کند، ارزش یاهو بسیار بالا می‌رود. برای مثال یاهو قراردادی را با یاهو ژاپن امضا کرده که براساس آن این کمپانی ژاپنی سالانه 100 میلیون دلار پول نقد را به یاهو انتقال می‌دهد.

کارشناسان در مورد پتنت‌های یاهو نیز نظرات متفاوتی دارند، بطوریکه باب پک از موسسه‌ی تحقیقاتی SunTrust معتقد است که ارزش پتنت‌های یاهو بیش از 1.5 میلیارد دلار می‌ارزد، حال آنکه گزارش جدید نیویورک پست ارزش گنجینه‌ی فناوری یاهو را بیش از 4 میلیارد دلار برآورد کرده است.

 

 

منبع: زومیت

ارسال پرسش جدید