لوزانو: كسب مدال المپيک آسان نيست
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۲۲ خرداد

سرمربی تیم‌ملی والیبال بعد از صعود به المپیک، از آینده و برنامه‌هایش گفت. رائول لوزانو گفت: بسیار خوشحالم که می‌توانم شادمانی کسب سهمیه المپیک را با مردم ایران تقسیم کنم. خوشحالی از اینکه تلاش والیبال ایران نتیجه داد و امیدوارم این روند ادامه یابد و مردم ایران در آینده هم از دیدن بازی‌های تیم ملی و نتایج کسب شده لذت ببرند. هدف اصلی تیم ملی کسب سهمیه المپیک بود و خوشحالم که محقق شد و مردم از دیدن بازی‌های خوب تیم ملی لذت بردند و با آنان شادی کردند و شادی مضاعف در جامعه ایجاد شد

سرمربی تیم ملی والیبال با بیان اینکه این موفقیت‌ها تنها به عملکرد تیم ملی ایران بر نمی‌گردد، گفت: افراد زیادی در این مسیر زحمت کشیدند که نباید از تلاش آنان چشم‌پوشی کرد. بازیکنان تیم ب که در اردو هستند، بازیکنانی که سال گذشته در تمرین تیم‌های ملی رده‌های مختلف سنی حضور داشتند از جمله آنان هستند. تشکر ویژه از زحمات خولیو ولاسکو، سرمربی اسبق تیم ملی والیبال دارم که چندین سال قبل به اتفاق خوان سیچلو پایه‌هایی را ایجاد کردند تا بعد از چند سال والیبال ایران به هدف مهم خود دست یابد.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش که استراتژی والیبال ایران در آینده چیست، گفت: من نمی‌توانم قولی خارج از توان و عرف بدهم، اما این قول را می‌دهم که بازیکنان با نهایت جدیت و تلاش تمرین کنند تا در آمادگی کامل به سر ببرند. به یقین در صورت آماده بودن بازیکنان، نتایج خوبی نیز در رویدادهای پیش رو رقم خواهد خورد.

کسب مدال المپیک در رشته ورزشی والیبال از دیگر رویاهای مردم ایران است، لوزانو درباره شرایط رسیدن به این هدف، گفت: برای کسب مدال در بازی‌های المپیک 2016 ریو شرایط مختلفی را باید در نظر گرفت. ابتدا باید روند پیشرفت و تکامل را در دو ماه آینده مد نظر داشت. گروه‌بندی تیم‌ها در المپیک نیز یکی از موضوعات مهم است و در صورتی که در دور مقدماتی در چهار تیم برتر قرار بگیریم، رتبه و حریف ضربدری را در مرحله اول و دوم حذفی باید در نظر گرفت. باید بپذیریم که همه تیم‌های شرکت‌کننده قدرت‌های برتر جهان هستند و با نهایت آمادگی در این بازی‌ها شرکت می‌کنند. بنابر این کسب مدال در بازی‌های المپیک کار آسانی نخواهد بود.

لوزانو درباره ضرورت جوانگرایی در تیم ملی والیبال بعد از بازی‌های المپیک گفت: در مجموع فدراسیون والیبال برای این موضوع برنامه‌ریزی خوبی دارد. تمرین تیم ملی در دو گروه الف وب یکی از این برنامه‌ریزی‌هاست. از طرفی تیم‌های ملی والیبال جوانان و نوجوانان فعالیت خود را همزمان ادامه می‌دهند. نکته مهم این است که به گونه‌ای برای تیم‌های نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی تمرین کرد که آسیب‌دیدگی‌ها به حداقل برسد تا در آینده بازیکنان با مشکلات مصدومیت‌های کهنه و خاص روبه‌رو نشوند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مدت رقابت‌های انتخابی المپیک قبل و بعد از هر مسابقه با بازیکنان صحبت می‌کرد، لوزانو در پاسخ به این سوال که قبل از مسابقه با چین که پیروزی در آن نقش مهمی در کسب سهمیه المپیک ایران داشت، به بازیکنان چه گفتید؟ افزود: هر مسابقه‌ای شرایط خاص خود را دارد. برای هر مسابقه با توجه به این شرایط و اینکه حریف چه تیمی باشد، بحث‌های تاکتیکی خواهیم داشت. در صحبت‌های قبل از مسابقه با چین نیز همین موارد که چگونه مقابل این تیم به میدان برویم، صحبت شد. لوزانو در پایان با یادآوری اینکه من قبلا جمله‌ای از «گابریل گارسیا مارکز» برای بازیکنانم گفته‌ام که دوست دارم برای مردم ایران نیز نقل قول کنم، گفت: گابریل معتقد است «حقیقت زندگی آن چیزی که زیسته‌ای نیست، بلکه آن چیزی است که به یاد می‌آوری تا برای دیگران تعریف کنی». منظورم این است که پیروزی‌ها و موفقیت‌های تیم ملی والیبال در این مدت چیزی است که در خاطره بازیکنان باقی خواهد ماند و بارها آن را تعریف خواهند کرد.

 

 

منبع: اعتماد

ارسال پرسش جدید