مسیح با مصائبش بازمی‌گردد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۳ خرداد

مل گیبسون سال 2004 با به تصویر کشیدن آخرین روزهای زندگی حضرت مسیح، موجبات بحث‌ و جدلی بی‌پایان را فراهم آورد. «مصائب مسیح» با بودجه 30 میلیون دلاری در گیشه 612 میلیون دلار فروش کرد که همین موضوع جریان فیلم‌های دینی را راه انداخت که باعث شد بسیاری از تهیه‌کنندگان از حضور مخاطبانی که مکررا برای تماشای این فیلم‌ها به سالن سینما هجوم می‌برند، آگاه شوند.

فیلم مصائب مسیح داستان شکنجه و به صلیب کشیدن عیسی مسیح است که از زمان اکران و موفقیتش، بسیاری از سینماگران هالیوودی ساخت دنباله این فیلم را مسلم می‌دانستند اما از طرف دیگر گیبسون در طول این سال‌ها سراغ پروژه‌های دیگر می‌رفت. حالا 12 سال پس از «مصائب مسیح» رندال والاس، فیلمنامه‌نویس فیلم «شجاع‌دل» (1995) از همکاری‌ با مل گیبسون برای ساخت دنباله «مصائب مسیح» که به رستاخیز مسیح می‌پردازد، خبر داده است. حین اینکه آنها روی پروژه‌ فیلم «ستیغ اره‌ای» کار می‌کنند، پتانسیل ساخت قسمت دوم مصائب مسیح را مورد بحث قرار دادند. والاس در قسمت اول مصائب مسیح حضور نداشته اما از آنجایی که در دانشگاه دوک رشته مذهب را گذرانده علاقه شخصی‌اش به داستان مسیح او را ترغیب به نوشتن فیلمنامه کرده است.

او به هالیوود ریپورتر گفته است: «همیشه می‌خواستم این داستان را تعریف کنم. مصائب ابتدای داستان بود و داستان‌های زیادی برای گفتن باقی مانده است. جامعه پروتستان‌ فیلم «مصائب مسیح» را بزرگ‌ترین محصول هالیوود می‌دانند و مدام به ما می‌گویند دنباله این فیلم، بزرگ‌تر و موفق‌تر هم خواهد شد.»والاس که برای نگاشتن فیلمنامه «شجاع‌دل» (1995) نامزد جایزه اسکار شد به تازگی شروع به نوشتن فیلمنامه‌ای درباره رستاخیز مسیح کرده است. والاس که پیش از این درام مذهبی «بهشت حقیقت دارد» (2014) را که با استقبال مواجه شد و 101 میلیون دلار فروش کرد، کارگردانی کرده می‌گوید که او و گیبسون برای ساخت دنباله مصائب مسیح، یکی از موفق‌ترین فیلم‌های مستقل طول تاریخ سینما، مصمم هستند.
فیلم «شجاع دل» نخستین همکاری والاس با گیبسون را رقم زد و آخرین همکاری آنها، «ستیغ اره‌ای» فیلمی به کارگردانی گیبسون و فیلمنامه‌نویسی والاس است که ماه نوامبر روی پرده می‌رود. این فیلم درباره دزموند داس، پزشک ارتش جنگ جهانی دوم و نخستین ضد جنگی‌ای که نشان افتخار کنگره امریکا به او اهدا شده، است.  هنوز اطلاعاتی از حضور بازیگران قبلی مانند جیم کاویزل، منتشر نشده است. این در حالی است که والاس و گیبسون در طول این‌ سال‌ها بارها با یکدیگر همکاری کرده‌اند. از طرفی مل گیبسون هنوز درباره امکان ساخت مصائب مسیح 2 هیچ نظری نداده اما در آخرین حضورش در محافل عمومی و در دانشگاه لیبرتی به ساخت دنباله این فیلم علاقه نشان داده اما حضورش در این پروژه را اعلام نکرده است.

 

 

منبع: اعتماد

ارسال پرسش جدید