بهینه سازی چشمگیر سرعت گوگل‌کروم در نسخه 53
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۵ خرداد

یکی از بزرگترین مشکلات مرورگر کروم، سرعت آن است. اپلیکیشن یادشده که زمانی به عنوان سریع ترین و بهترین مرورگر اینترنتی مطرح بود، این روزها به یک خورنده RAM تمام عیار تبدیل شده که با عملکرد کندش در بارگذاری صفحات اینترنتی فریاد اعتراض بسیاری از کاربران را درآورده است.

با این حال به نظر می رسد که در نسخه 53 این مرورگر شرایط بسیار بهتر از حال حاضر خواهد شد. کروم 53 که قرار است نسخه کاملش در ماه سپتامبر منتشر شود، از جنبه های گوناگون برای اجرا در سیستم های عامل مختلف بهینه سازی شده. همانطور که در جدول پایین مشاهده می کنید، نسخه 53 کروم نسبت به نسخه 51 در تست های HTML، Canvas، SVG و گرافیک سه بعدی صورت گرفته عملکرد به مراتب بهتری را از خود به نمایش گذاشته است.

نتایج جدول زیر از تست نسخه جدید کروم روی یک مک بوک پرو 2015 بدست آمده اند، اما مشخص نیست که آیا همین میزان پیشرفت را در نسخه های لینوکس و ویندوز کروم نیز خواهیم دید یا خیر.

 

macchrome53
 

 

اما در اندروید نیز همچون OS X با بهبود قابل توجهی مواجه هستیم. نسخه 53 نسبت به 51 در تست HTML صورت گرفته با %600 پیشرفت مواجه بوده و این میزان برای تست SVG به رقم فوق العاده %1087 رسیده است.

گفتنی است که این بهینه سازی ها برای GPU کروم صورت گرفته که آثار آن را در نسخه 52 که در ماه جولای (تیر) منتشر می شود هم شاهد خواهید بود. اما برای تماشای بهترین عملکرد کروم می بایست تا انتشار نسخه 53 نهایی این مرورگر منتظر بمانید.

 

androidchrome53
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهینه سازی های صورت گرفته می توانید به این فایل گوگل داکز مراجعه کنید. نسخه جدید Chrome Canary که هم اکنون در ورژن 53.0.2766.0 قرار دارد برای پلتفرم های OS X و ویندوز منتشر شده، اما هنوز خبری از نسخه های لینوکس یا اندروید آن نیست و گوگل هم چیزی در این خصوص در اختیار رسانه ها قرار نداده است.

 

 

منبع: دیجیاتو

ارسال پرسش جدید