کلیولند با درخشش لبرون جیمز قهرمان NBA شد (+آمار بازی)
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۳۱ خرداد

 

تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز با پیروزی در هفتمین بازی فینال رقابتهای NBA برای نخستین بار قهرمانی در تاریخ 70 ساله این مسابقات را کسب کرد.تیم های بسکتبال گلدن استیت واریرز و کلیولند کاوالیرز صبح امروز دوشنبه به وقت تهران هفتمین بازی فینال رقابتهای حرفه ای NBA را برگزار کردند که در پایان دیداری مهیج و نزدیک تیم کلیولند با حساب 89 بر 93 برنده شد و قهرمانی را در خانه حریف جشن گرفت.

 

در این بازی لبرون جیمز با کسب 27 امتیاز و 10 ریباند ستاره کلیولند بود با بازی فوق العاده خود به خصوص در کارهای دفاعی نقش مهمی را در کسب این برد ایفا کرد. کایری اروینگ هم 26 امتیاز برای تیمش کسب کرد.

 

در تیم گلدن استیت واریرز نیز درایموند گرین با 32 امتیاز شب خوبی را سپری کرد اما استفان کوری و کوین ثامپسون 17 و 14 امتیاز کسب کردند و در دام دفاعی حریف گرفتار شدند.

 

بدین ترتیب کلیولند کاوالیرز برای نخستین بار در تاریخ قهرمان NBA شد. این تیم در حالی که در سری بازی های فینال 3 بر یک عقب بود با درخشش لبرون جیمز سه بازی متوالی را برد تا در مجموع ۴ بر ۳ پیروز شود.

 

لبرون جیمز اسطوره باشگاه کلیولند در پایان بازی و حتی به هنگام بالا بردن جام قهرمانی هم اشک شادی ریخت و تمام سالن را تحت تاثیر خود قرار داد. لبران جیمز، فوق ستاره کلیولند، در پایان این بازی لقب ارزشمندترین بازیکن دیدار فینال را از آن خود کرد.

 

 

آمار کلی بازی

تیم

پرتاب منطقه ای

پرتاب سه امتیازی

از دست دادن توپ

ریباند

کلیولند کاوالیرز

40.2%

24%

11

48

گلدن استیت وریرز

38.6%

36.6%

10

39

 

 

تیم

بازیکن

امتیازگیری

بازیکن

ریباند

بازیکن

پاس گل

کلیولند کاوالیرز

لبران جیمز

27

کوین لاو

14

لبران جیمز

11

گلدن استیت وریرز

دریماند گرین

32

دریماند گرین

15

دریماند گرین

9

 

چارت پرتاب ها

 

سمت چپ : کلیولند کاوالیرز

سمت راست: گلدن استیت وریرز

نقاط توپر: پرتاب امتیاز آور

نقاط توخالی: پرتاب بدون امتیاز

 

 

منبع: ورزش3 ، طرفداری

ارسال پرسش جدید