شهرهای آینده چگونه خواهند بود؟
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲ تير

با توجه به پیشرفت اینترنت، شهرهای آینده مانند یک شبکه عظیم اینترنتی/اجتماعی خواهند بود که کل آنها بهم وابسته و متصل است. در واقع، کل شهر یک شبکه اینترنتی بزرگ است که همه چیز با هم ارتباطی هوشمند و تعاملی دارد.

در این راستا، ال‌جی برای خلق دنیای آینده تبدیل به یکی از صنایع پیشرو شده است. به عنوان مثال همکاری ال‌جی با شرکت‌های بزرگی مثل مرسدس بنز و یا تسلا برای ساخت امکان هدایت وسایل نقلیه بدون راننده را می توان نام برد. .همچنین در زمینه امنیت جاده‌ها ال‌جی همکاری خود را با شرکت بنز برای توسعه سیستم پیشرفته دستیار رانندگی ( ADAS) شروع کرده است. با پروژه خوردهای بدون سر نشین گوگل نیز همکاری طولانی مدتی دارد.

اما، همزمان با پیشرفت تحقیقات در خصوص روانشناسی و معماری محیطی، ساختمانهای نسل بعد از اولین پروژه‌هایی شروع شده اند که از "معماری اجتماع محور" استفاده می کنند. نقطه کلیدی این نوع طراحی انطباق با نیازها، هوشمندی بسیار، تعاملی بودن و در نتیجه توسعه زندگی خلاقانه است.

البته برای رسیدن به این هدف بلند پروازانه، نیاز به وسایل هوشمند است؛ و ال جی تمام محصولات خود را با همین ویژگی طراحی و عرضه می کند. با این دست محصولات خلاقانه، به نظر می رسد آینده از هم اکنون در دسترس قرار گرفته است.

در دنیای آینده، ساختار سازه ها و محیط زیست با کاربری آن ها هرچه بیشتر سازگار و تلفیق می شود. بنابراین، باید انتظار چشم انداز دلنواز و منحنی را برای اتاق پذیرایی داشته باشیم که بافت هوشمند پنجره آن با تلویزیون نسل آینده منحنی ال جی تلفیق شده و کاربر را در چشم اندازی فوق تصور غرق می کند.

 

 

 

ارسال پرسش جدید