تابلوهای هشدار دهنده بابت حواس پرتی به موبایل در شهر سئول
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۷ تير

نهادهای شهرداری بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر دنیا، برای جلوگیری از حواس پرتی شهروندان به کار با موبایل به روش های گوناگون و گاها عجیب و غریبی متوسل می شوند. اما شهرداری شهر سئول تصور می کند که راه ساده تری هم برای هشدار به عابران پیاده حواس پرت وجود دارد: استفاده از علائم راهنمایی.

این روزها در پنج منطقه حادثه خیز پایتخت کره جنوبی (شامل اطراف ساختمان شهرداری و ایستگاه گنگنام) تابلوهایی نصب شده که به عابران پیاده بابت حواس پرتی به موبایل هشدار می دهد. این تابلوها قرار است به مردم شهر یادآوری کنند که هر چند لحظه یک بار سرشان را از موبایل بالا آورده و بیشتر مراقب دور و اطراف شان باشند.

علائم راهنمایی مذکور فعلا به صورت آزمایشی در مناطق خاصی از شهر سئول نصب شده اند. اینکه زمان آزمایش کی به پایان برسد و اینکه این تابلوها چقدر در کاهش حوادث برای عابران پیاده موثر باشند هنوز مشخص نیست.

غرق شدن مردم در موبایل های خود هنگام پیاده روی هنوز معضل بسیار بزرگی در کره جنوبی است، بنابراین باید منتظر ماند و دید که با وجود این تابلوها آیا شهروندان سئول حاضر می شوند که از تمرکز خود بر موبایل کاسته و بیشتر حواس شان را به دور و اطراف شان معطوف کنند؟

تلفن های هوشمند در بسیاری از نقاط دنیا محبوبیت دارند، اما ظاهرا این محبوبیت در کره جنوبی به عنوان زادگاه برندهایی مثل سامسونگ و ال جی از نقاط دیگر شدید تر است. امید می رود که این تابلوهای یادآوری کوچک بتوانند نقش موثری در کاهش حواس پرتی شهروندان و جلوگیری از حوادث ایفا کنند.

 

منبع: دیجیاتو

ارسال پرسش جدید