کافئین سرطان را فراری می دهد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ شنبه ۱۴ شهريور

تحقیقات در انیستوی سرطان دانا فاربر نشان داده است ، مصرف روزانه 460 میلی گرم کافئین ، احتمال ابتلا به سرطان روده را تا 42 درصد کاهش می دهد.همچنین در همین مطالعات مشخص شده افرادی که این میزان کافئین را روزانه به بدن خود برسانند 33 درصد کمتر از بقیه بر اثر هر نوع سرطان یا بیماری های خاص دیگر جان خود را از دست میدهند.

طبیعی است که مصرف کمتر از این مقدار از کافئین هم فواید کمتری را به همراه خواهد داشت.اگر جزو آن دسته افرادی هستید که روزانه به اندازه یک ماگ قهوه میخورید باید بدانید که 100 میلی گرم کافئین را به بدن خود انتقال میدهید و البته اگر اسپرسویی را ترجیح می دهید که اساس آن قهوه است 80 درصد کافئین وارد بدن شما می شود.

البته قهوه فقط نوعی پیشگیری یا درمان طبیعی در برابر سرطان روده نیست بلکه نوعی پیشگیری و درمان در مقابل سراطان هایی مانند سرطان سینه بعد از یائسگی ، ملانوم ، کبد و حتی سرطان پیشرفته پروستات هم هست.در همین تحقیقات مشخص شده است که کافئین می تواند در درمان دیابت نوع دوم هم بسیار تاثیرگذار باشد.

دانشمندان در عین حال اطمینان دارند که درمان و پیشگیری انواع بیماری ها و سرطان ها از طریق کافئین کاملا بیش از سایر ترکیب های قهوه اثرگذار است.هر چند هنوز دقیقا مشخص نشده است که چرا کافئین چنین تاثیر مثبتی بر روی بیماران دارد.

منبع:dailymail.com

 

ارسال پرسش جدید