وضعیت بحرانی ورزش روسیه؛ احتمال محرومیت از حضور در المپیک ریو
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۹ تير

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ از کمیته بین‌المللی المپیک خواست تا روسیه را از حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2016 محروم کند. WADA می‌گوید پس از مشخص شدن دست داشتن دولت روسیه در برنامه دوپینگ ورزشکاران این کشور در یک دوره چهار ساله، روسیه باید از حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2016 محروم شود.

 

 

 

گزارش WADA نشان می‌دهد که اکثر نمونه‌های ادرار گرفته شده از ورزشکاران روسی که در المپیک‌های تابستانی و زمستانی از اوایل سال 2011 تا آگوست 2015 شرکت داشته‌اند، دستکاری شده است.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) امروز (سه‌شنبه) تصمیم خواهد گرفت که آیا به طور موقت روسیه را از حضور در بازی‌های المپیک ریو محروم کند یا خیر، بازی‌هایی که از  تاریخ 5 آگوست (15 مرداد) شروع می‌شود.

 

قرار است توماس باخ در یک کنفرانس تلفنی به همراه اعضای کمیته بین‌المللی المپیک حضور پیدا کند تا در خصوص محرومیت و یا مجازات موقت روسیه تصمیم‌گیری کنند.

رئیس آلمانی IOC وعده سخت‌ترین تحریم‌های موجود را داده و گفته است که یافته‌های آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در واقع حمله‌ای تکان‌دهنده و بی‌سابقه به ورزش و بازی‌های المپیک است.

دکتر ریچاردز گزارش داده که یافته‌های WADA نشان می‌دهد 580 نمونه تست دوپینگ ورزشکاران روسی از 30 رشته ورزشی مختلف مثبت بوده که مربوط به المپیک 2012 لندن و بازی‌های المپیک زمستانی 2014 که در شهر سوچی روسیه برگزار شد، می‌شود.

 

 

در همین حال وضعیت فوتبال روسیه نیز چندان جالب نیست. پس از ارائه نمایش ضعیف تیم ملی روسیه در رقابت های یورو 2016، هواداران ورزش روسیه درخواست انحلال این تیم را به وزیر ورزش این کشور اعلام کردند و به گفته وزیر ورزش روسیه، تا اطلاع ثانوی تیم ملی فوتبال در روسیه وجود نخواهد داشت.

 

 

منبع: تسنیم

 

ارسال پرسش جدید