استيون اسپيلبرگ و لارا درن، عضو هيات‌مديره اسكار شدند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۰ تير

استیون اسپیلبرگ، کارگردان امریکایی به همراه 16 عضو دیگر روی صندلی‌های هیات‌مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینمایی تکیه می‌زنند. 16 عضو دیگر افرادی را تشکیل می‌دهند که به جایگاه خود بازمی‌گردند یا به مدت سه سال در این مقام ابقا شده‌اند.

 


راجر راس ویلیامز، مستندسازی که نخستین کارگردان سیاهپوستی شناخته شد که برای ساخت «موسیقی با احتیاط» تندیس اسکار را برای بهترین فیلم مستند در سال 2010 به خانه برد و شارن ک. دیویس، طراح لباس سیاهپوستی که همکاری در فیلم «جانگو آزاده شده» در کارنامه‌اش دیده می‌شود، برای عضویت در این هیات انتخاب شده‌اند. این دو نمایندگان سیاهپوست هیات‌مدیره اسکار را تشکیل می‌دهند. هیات‌مدیره‌ای که به خاطر یک دست سفید بودن و مذکر بودن‌شان مورد انتقاد قرار گرفته بود. سال گذشته این هیات تنها یک عضو سیاهپوست داشت و آن هم رییس آکادمی، شریل بون آیساکس بود.


هیات‌مدیره آکادمی بر عملکرد سازمانی با 7000 سینماگر حرفه‌ای نظارت می‌کند. ماه گذشته و پس از اعتراضات و انتقادات شدت‌یافته برای دوبرابر کردن اعضای زن و اقلیت‌های نژادی تا سال 2020، این آکادمی 683 فرد (رقمی که دو برابر سال گذشته است) را دعوت کرد. داستان از آنجا شروع شد که دو سال متوالی در بخش‌های بازیگری اسکار جای بازیگران رنگین‌پوست و اقلیت نژادی خالی بود. براساس آمار آکادمی، زنان 46 درصد و اقلیت‌های نژادی 41 درصد از افراد دعوت شده به عضویت در آکادمی اسکار را تشکیل می‌دهند.


لارا درن، بازیگر امریکایی دیگر عضو هیات‌مدیره است؛ او توانست با پیشی گرفتن از ادوارد جیمز اولموس، لو دایموند فیلیپس، اد بگلی جونیرو جایگاه مدیر بخش بازیگری را از آن خود کند. اسپیلبرگ نیز ریاست بخش کارگردانان را بر عهده دارد. او سال‌ها پیش برای عضویت در هیات‌مدیره نامزد شده بود اما الکساندر پین، کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس او را از میدان رقابت به در کرد.


یک سوم از 51 نفر اعضای انتخاب شده از اعضای 54 نفره هیات رییسه هر ساله با رای گروه‌های حاضر در 17 بخش آکادمی که مهارت‌های مختلف سینما را پوشش می‌دهند، انتخاب می‌شوند. سه عضو انتخاب شده‌اند که قرار است دید به مسائل نژادی و جنسیتی را گسترش دهند.


شش عضو هیات‌مدیره‌ای که در این دوره انتخاب شده‌اند زن هستند؛ لارا کارپمن در بخش موسیقی، جان پاسکال در بخش طراحان، نانسی اوتلی در بخش روابط عمومی و رابین سوویکورد در بخش فیلمنامه‌نویسان انتخاب شده‌اند.


هیات‌مدیره آکادمی در طول سال با یکدیگر ملاقات خواهند کرد و «دیدگاه استراتژیک» این سازمان را هدایت می‌کنند. مسوولیت آنها تایید اعضای جدید و همچنین نظارت بر مسائلی همچون تعداد فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش بهترین فیلم و برنامه‌ریزی برای ویترین فیلم‌های آکادمی اسکار است.

 

 

منبع: اعتماد

ارسال پرسش جدید