ويكي پديا هويت معاون هيلاری را لو داد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد

 

تاریخ تکرار می‌شود. زمانی که در سال 2008 با ‏تعجب جان مک کین، نامزد وقت ‏جمهوریخواهان، سارا پالین را به عنوان معاون ‏خود انتخاب کرد، واشنگتن پست از یک تصادف ‏جالب گزارش داد و عنوان کرد صفحه ویکی ‏پدیای پالین بیش از 65 ویرایش در یک دوره ‏کوتاه داشته است. اما حالا سوال اینجاست که آیا ‏چنین الگویی نیز در خصوص تیم کین رخ داده ‏است؟

 

 سایت آتلانتیک در مطلبی صفحه ‏نامزدهای احتمالی پست معاون اولی هیلاری ‏کلینتون را بررسی و آنها را مرور کرده تا نشان ‏دهد چگونه ویکی پیدیا گزینه نهایی معاون اولی ‏کلینتون را لو داده است. شررود بروان، سناتور ‏ایالت اوهایو از جمله این افراد بود که در طول ‏هفته گذشته چند تغییر محدوددر صفحه ‏ویکی‌پدیای خود داشته است.

 

 

 الیزابت وارن، سناتور ‏ماساچوست و یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های معاون ‏اولی نیز هرچند پس از دیدار با هیلاری کلینتون ‏در اوایل ماه جاری میلادی تعداد زیادی ویرایش ‏در صفحه او انجام شد اما در هفته گذشته تعداد ‏ویرایش‌ها در صفحه وی بسیار محدود بود. ‏جولیان کاسترو، وزیر مسکن و شهرسازی کابینه ‏باراک اوباما نیز گزینه دیگری بود که در طول ‏هفته گذشته حدود سه ویرایش در صفحه ویکی ‏پدیای او انجام شد.


همچنین تام ویلساک، وزیر ‏کشاورزی ایالات متحده که گفته می‌شد یکی از ‏دو کاندیدای فهرست نهایی معاون اولی کلینتون ‏به شمار می‌آید نیز حدود سی ویرایش در صفحه ‏شخصی ویکی پدیای خود داشته است.
البته ‏بسیاری از این ویرایش‌ها مربوط به پاک کردن ‏برخی اطلاعات اضافی در صفحه وی بوده است.

از ‏سوی دیگر در صفحه سناتو ویرجینیا تیم کین، در ‏روز جمعه و پیش از اعلام نهایی معاونت هیلاری ‏کلینتون به تنهایی 62 ویرایش اتفاق افتاد و در ‏طول یک هفته گذشته نیز بیش از 90 بار ویرایش ‏انجام شده است. بسیاری از آنها توسط یک ‏ویراستار قدیمی در ویکی‌پدیا که تاکنون بیش از ‏یازده هزار دانشنامه ساخته انجام گرفته است. ‏دیگر ویرایش‌های جزیی نیز از دو‌ آی‌پی صورت ‏گرفته که مربوط به کاربران همیشگی ویکی پدیا ‏نیست اما از دو منطقه مختلف در نیویورک این ‏ویرایش‌ها صورت گرفته است. حتی یک ویرایشگر ‏به این صفحه رفته و در خصوص سیاست‌های ‏انرژی کین در زمان تصدی شهرداری ریچموند ‏نوشته که بعید به نظر می‌رسد توسط یک شهروند ‏یا یک کاربر معمولی این کار صورت گرفته باشد.


‏از همین رو در کوتاه‌مدت صفحه کین بیش از هر ‏نامزد دیگری مورد ویرایش قرار گرفت و با سرعت ‏در حال به روز رسانی بود. این موضوع تنها یک ‏معنی را می‌تواند به همراه داشته باشد که کین، ‏نامزد نهایی معاون اولی هیلاری به شمار می‌آید. 

 

 

منبع: اعتماد

 

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید