اینستاگرام از ثبت نظرات توهین‌آمیز جلوگیری می‌کند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد

اذیت و آزار اینترنتی مشکل بسیار بزرگی است. طبق تحقیقات سازمان Pew Research Center، چهل درصد از کل کاربران اینترنت حداقل یک بار در دنیای مجازی مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند. اینستاگرام جهت جلوگیری از این موضوع قصد آن کرده تا به زودی برای حساب های کاربری‌ای که حجم نظرات ارسالی در آن ها بالاست، ابزاری برای فیلتر کردن یا بستن نظرات به طور کامل ارائه نماید.

 

ظاهرا با استفاده این ابزار، صاحبان حساب های کاربری اینستاگرام می توانند کلماتی را به عنوان موارد ممنوعه در بخش نظرات تعریف کنند. با این کار، کلیه نظراتی که این کلمات در آن ها به کار رفته در محیط اینستاگرام به نمایش در نخواهند آمد. ابزار مدیریت نظرات در ابتدا فقط برای حساب های کاربری پر مخاطب در دسترس قرار خواهد گرفت، اما کم کم امکان استفاده از آن برای افراد معمولی هم فراهم خواهد شد.

 

البته این اولین باری نیست که اینستاگرام ابزاری برای مدیریت نظرات در اختیار کاربران خود قرار می دهد. ماه گذشته این امکان برای حساب های کاربری تجاری فراهم شد که با استفاده از آن صاحب حساب کاربری می تواند نظرات حاوی کلمات و اصطلاحات توهین آمیز را مسدود کند. در اسکرین شات پایین تنظیمات در دسترس برای این قابلیت را مشاهده می کنید:

 

instagram-moderation
 

 

 

اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که ایده بلاک کردن نظرات کاربران نخستین بار در سال 2013 و از Shots، اپلیکیشن سلفی جاستین بیبر شکل گرفت. هر چند که این اپلیکیشن در حقیقت امکان نوشتن هیچ گونه نظری را به کاربران نمی داد.

 

با توجه به جو متشنجی که برخی از کاربران در صفحات برخی افراد ایجاد می‌کنند، بسیاری منتظر اجرای این طرح اینستاگرام هستند. ولی باید دید که کارکرد این ابزار تا چه حد می‌تواند رضایت‌بخش و کار‌آمد باشد.

 

 

منبع: دیجیاتو

ارسال پرسش جدید