اسکورسیزی در اسکار 2017  «سکوت» خواهد کرد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد

 

هشتادونهمین دوره از آکادمی اسکار میزبان سینماگر کهنه‌کار امریکایی خواهد بود؛ مارتین اسکورسیزی، کارگردانی که پیش از این جایزه اسکار را به خانه برده، قصد دارد تازه‌ترین ساخته‌اش تحت عنوان «سکوت» را اواخر سال جاری روی پرده ببرد و بنابراین او یکی از مدعیان نامزدی در این دوره از اسکار خواهد بود.

این کارگردان 73 ساله که در مراسم جشن تولد 90 سالگی تونی بنت، خواننده امریکایی حضور داشت در مصاحبه با خبرنگار «شوبیز 411» گفت: «با اکران فیلم «سکوت» در اواخر سال، این فیلم خواهد درخشید. » وی گفت: «کمپانی پارامونت تاریخ اکران را تعیین می‌کند.»

 

لیام نسون، آندرو گارفیلد، سیاران هیندز و آدام درایور در فیلم «سکوت» ایفای نقش می‌کنند. این فیلم اقتباسی از رمان شوساکو اندو، نویسنده ژاپنی است و جی کاکس فیلمنامه‌نویسی این پروژه را بر عهده داشته. رمان «سکوت» رمانی تاریخی است که در سال 1966 منتشر شد. داستان درباره مبلغ یسوعی است که در قرن هفدهم به ژاپن فرستاده می‌شود. او در دوره «مسیحیت پنهانی» و شکست قیام شیمابارا متحمل شکنجه می‌شود.


کمپانی پارامونت موقتا تاریخ اکران «سکوت» را ماه نوامبر یا دسامبر اعلام کرده‌اند. اما تاریخ قطعی اکران هنوز مشخص نشده است. اسکورسیزی نیز اعلام کرد که این پروژه در مرحله پس از تولید قرار دارد و ماه اکتبر موسیقی متن فیلم نیز آماده می‌شود و افراد مشخصی این فیلم را خواهند دید.


کارگردان «رفقای خوب» از سال‌ 1991 آرزوی ساخت فیلم «سکوت» را در سر می‌پروراند. در فهرست عوامل فیلم اسامی 25 تهیه‌کننده و مدیر اجرایی دیده می‌شود که نشانی از سختی کار این پروژه می‌دهد. دنیل دی لوییس، بنسیو دل تورو و گائل گارسیا برنال سال 2009 نیز برای بازی در این فیلم وارد مذاکره شدند. سپس اسکورسیزی تصمیم به ساخت فیلم‌های «جزیره شاتر» و «هوگو» گرفت و در نتیجه پروژه «سکوت» دچار وقفه‌ای طولانی شد. سال 2010 که دل تورو خود را برای بازی در فیلم «مرد گرگ‌نما» آماده می‌کرد از پروژه اسکورسیزی فاصله گرفت و اعلام کرد: «همکاری با اسکورسیزی در فیلم «سکوت» یک رویاست. پروژه ساخت این فیلم عقب افتاد اما من منتظر خواهم ماند.»


فیلم کمدی سیاه «گرگ وال‌استریت» با فروش 400 میلیون دلار پرفروش‌ترین اثر اسکورسیزی نام گرفت و ظاهرا فیلم «سکوت» نسبت به ساخته قبلی اسکورسیزی شرایط سخت‌تری را در گیشه خواهد گذراند و جای تعجب نیست که کمپانی پارامونت تاریخ اکران این فیلم را با توجه به شرایط گیشه تغییر دهد.  بنابراین «سکوت» و فیلم‌های «تولد یک ملت» به کارگردانی نیت پارکر، «قوانین اعمال نمی‌شوند» از ورن بیتی، «ملکه کاوته» از میرا نیر، «سولی» به کارگردانی کلینت ایستوود، «بنیانگذار» از جان لی هنکاک، «حصار» به کارگردانی دنزل واشنگتن و... از مدعیان نامزدی در هشتادونهمین مراسم آکادمی اسکار به شمار می‌روند.

 

منبع: اعتماد

 

ارسال پرسش جدید