برای تحمل راحت‌تر تابستان کمی هم به گرما عادت کنید
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ مرداد

شاید چندان خوشایند شما نباشد اما دستگاه خنک‌کننده باعث می‌شود که نتوانید گرمای بیرون را تحمل کنید. اگر می‌خواهید در بیرون از خانه در گرمای تابستانی احساس راحتی کنید، شاید بهتر باشد کمتر از حالت AC کولراستفاده کنید.

 

وقتی نمی‌توانید با گرما مقابله کنید‌ پس خودتان را با آن سازگار کنید. استن کاکس، دانشمند و مولف " غلبه بر سرما" پیشنهاد می‌دهد، اگر می‌خواهید هنگام گرما بیشتر احساس راحتی کنید بهتر است کمی با آن همراه شوید. براساس مدل آسایش تطبیقی، دمای آسایش ایده‌آل شما وابسته به دماهایی است که کمی پیش از آن در معرض آن بودید. اگر همیشه در خانه باشید و تا آخرین حد از حالت AC استفاده کنید، وقتی بیرون بروید احساس می‌کنید در کوره قدم می‌زنید. از لحاظ روانشناسی، بدن شما هوا را گرم‌تر از آنچه هست احساس می‌کند. کاکس می‌گوید:

 

اگر گرمای بیشتری را تجربه کنید، گرمای بیشتری را می‌توانید تحمل کنید. اگر دمای بیرون 21 درجه سانتی‌گراد باشد ، در دمای 21 درجه بیشترین راحتی را تجربه می‌کنید. اما زمانی که دمای بیرون 32 درجه باشد، بهترین و راحت‌ترین دما برای شما 26.5 سانتی‌گراد است.

 

مثل زمانیکه از یک استخر آب سرد خارج شده و وارد یک وان آب گرم می‌شوید: در این حالت گرمای بیشتری احساس می‌کنید نسبت به حالتی که آب استخر گرم است. بنابراین اگر می‌خواهید در گرمای تابستان کمتر کلافه شوید باید کمتراز حالت AC کولر استفاده کنید و اجازه بدهید بدنتان کمی هم به گرما عادت کند. درجه تنظیمی هوای کولر را در اختلاف دمای کمتری با هوای بیرون قرار دهید( گاهی هم می‌توانید پنجره‌ها را باز بگذارید.) در ابتدا شاید چندان احساس راحتی با آن نکنید اما کم کم به آن عادت خواهید کرد- و البته با این کار پول بیشتری هم در پس انداز شما خواهد بود.

 

منبع: lifehacker

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید