برای تحمل راحت‌تر تابستان کمی هم به گرما عادت کنید
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ مرداد

شاید چندان خوشایند شما نباشد اما دستگاه خنک‌کننده باعث می‌شود که نتوانید گرمای بیرون را تحمل کنید. اگر می‌خواهید در بیرون از خانه در گرمای تابستانی احساس راحتی کنید، شاید بهتر باشد کمتر از حالت AC کولراستفاده کنید.

 

وقتی نمی‌توانید با گرما مقابله کنید‌ پس خودتان را با آن سازگار کنید. استن کاکس، دانشمند و مولف " غلبه بر سرما" پیشنهاد می‌دهد، اگر می‌خواهید هنگام گرما بیشتر احساس راحتی کنید بهتر است کمی با آن همراه شوید. براساس مدل آسایش تطبیقی، دمای آسایش ایده‌آل شما وابسته به دماهایی است که کمی پیش از آن در معرض آن بودید. اگر همیشه در خانه باشید و تا آخرین حد از حالت AC استفاده کنید، وقتی بیرون بروید احساس می‌کنید در کوره قدم می‌زنید. از لحاظ روانشناسی، بدن شما هوا را گرم‌تر از آنچه هست احساس می‌کند. کاکس می‌گوید:

 

اگر گرمای بیشتری را تجربه کنید، گرمای بیشتری را می‌توانید تحمل کنید. اگر دمای بیرون 21 درجه سانتی‌گراد باشد ، در دمای 21 درجه بیشترین راحتی را تجربه می‌کنید. اما زمانی که دمای بیرون 32 درجه باشد، بهترین و راحت‌ترین دما برای شما 26.5 سانتی‌گراد است.

 

مثل زمانیکه از یک استخر آب سرد خارج شده و وارد یک وان آب گرم می‌شوید: در این حالت گرمای بیشتری احساس می‌کنید نسبت به حالتی که آب استخر گرم است. بنابراین اگر می‌خواهید در گرمای تابستان کمتر کلافه شوید باید کمتراز حالت AC کولر استفاده کنید و اجازه بدهید بدنتان کمی هم به گرما عادت کند. درجه تنظیمی هوای کولر را در اختلاف دمای کمتری با هوای بیرون قرار دهید( گاهی هم می‌توانید پنجره‌ها را باز بگذارید.) در ابتدا شاید چندان احساس راحتی با آن نکنید اما کم کم به آن عادت خواهید کرد- و البته با این کار پول بیشتری هم در پس انداز شما خواهد بود.

 

منبع: lifehacker

ارسال پرسش جدید