ثروتمندان ، میشائیل بلومبرگ
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۷ شهريور

زمانی بود که میشائیل بلومبرگ به عنوان ثروتمندترین شهردار جهان شناخته میشد. با این حال اوضاع عوض شد و او حالا جزو ده ثروتمند برتر دنیاست.

شهردار سابق ، لیسانس مهندسی الکترونیک از دانشگاه جانسون هاپکینز دارد . میشائیل بلومبرگ همچنین از مدرسه تجارت هاروارد ، فوق لیسانس مدیریت تجارت گرفته است.

بلومبرگ اما کارش را با شراکت در برادران سالومون آغاز کرد که با سرمایه گذاری در وال استریت همراه شد. این سرمایه گذاری برای او 10 میلیون دلار سود در پی داشت. بنابراین با استفاده از این سود قابل توجه،بلومبرگ کمپانی خودش را تاسیس کرد. کمپانی که فعالیت آن ارائه سیستم های نوآورانه در بازار بود.

در نهایت اما بلومبرگ از مدیر عاملی این کمپانی استعفا داد تا وارد عرصه سیاست شود. همین بود که مقدمات حضور او را ذز شهرداری نیویورک به عنوان شهردار آماده کرد.

او در حال حاضر تمرکز خود را بر روی برنامه ضد اسلحه در امریکا گذاشته است که در شرایط فعلی تبدیل به یک کمپین جدی در برابر استفاده از سلاح شده که اخیرا دردسرهای بسیاری را برای امریکایی ها به وجود آورده است.

بلومبرگ همچنین تا به حال نزدیک به 2.4 میلیارد دلار صرف هزینه های خیریه کرده است. این در حالی است که ارزش درآمد خالص او رقمی معادل 31 میلیارد دلار است.

 

 

ارسال پرسش جدید