ترکاشوند از باندبازی در تیم ملی والیبال می‌گوید
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۶ شهريور

تیم ملی والیبال در المپیک ریو پایین‌تر از انتظارات ظاهر شد و تنها توانست در مقابل تیم‌های ضعیف کوبا و مصر به پیروزی برسد. حدودا 2 سال پیش بود که رییس فدراسیون از هدف‌گذاری برای کسب سکو در المپیک برزیل می‌گفت اما عملکرد تیم ملی با این هدف فاصله بسیار داشت. حال بعد از المپیک کارشناسان والیبال به گمانه‌زنی درباره نتایج ضعیف تیم ملی می پردازند. ترکاشوند، بازیکن سال‌های پیش تیم ملی والیبال اما علاوه بر انتقادات فنی، اتهاماتی مبنی بر باندبازی علیه بازیکنان و مقامات فدراسیون مطرح می‌کند.

 

ستاره سابق تیم ملی والیبال در ارزیابی‌اش از عملکرد تیم ایران در بازی‌های المپیک گفت : نتایج تیم ملی راضی‌کننده نبود و در نمایش تیم ملی هیچ نشانی از بازی‌های قبلی مشاهده نشد.  محمد ترکاشوند با اشاره به پیروزی‌های قبلی ایران مقابل قدرت‌های بزرگی چون ایتالیا، روسیه، لهستان و آمریکا گفت: با این پیشینه انتظار بازی‌های بهتری با توجه به پتانسیل بالای بازیکنان می‌رفت.

 

وی افزود: ما در گروهی به نسبت آسان در مقایسه با گروه مقابل قرار گرفته بودیم که سه تیم برترش روی سکو رفتند و ما تنها برابر تیم‌هایی مثل مصر و کوبا برنده شدیم که سطحشان کاملا پائین‌تر از ما قرار داشت و اصلا در حد و اندازه والیبال ایران نبودند.

ترکاشوند در پاسخ به سوال كه که آيا دلایل ضعیف ظاهر شدن به عملکرد کادر فنی و انتخاب بازیکنان برمی‌گشت؟ گفت: باید برای رسیدن به جواب فلاش بکی به گذشته زد. زمانی که ولاسکو آمد و با قدرت روانشناسی بالا و مدیریتی قوی با شناختی خوب روی بازیکنان در مدت دو سال باعث تحول در والیبال ایران شد و والیبال دو سال خوب را با او تجربه کرد. البته از رفتن او هم فدراسیون خوشحال شد و هم بازیکنان! چرا که فدراسیون نمی‌توانست حرف‌های خود را به او دیکته كرده و بازیکن به تیم ملی تحمیل کند.

بازیکن سابق تیم ملی در ادامه افزود: بعد نوبت کواچ شد. در سال اول حضور او همه چیز خوب پیش رفت تا جایی که بازیکنان برای اثبات حقانیت خود در زمان ولاسکو و اين كه آنها بودند كه باعث نتیجه‌گیری شدند، عالی ظاهر شدند و توانستند ضمن مقام چهارمی لیگ جهانی، تیم‌های بزرگی را شکست دهند. سال دوم مصادف با بی‌انگیزگی بازیکنان بود و کار به جایی رسید که 11 بازیکن از 12 بازیکن خواستار کنار رفتن کواچ شدند که فدراسیون در جلساتی نمادین که قبلا تصمیم گرفته شده بود، آن را عملی کرد.

 

 

سرمربی فصل پیش متین ورامین در ادامه توضیحات خود به آمدن سیچلو اشاره کرد و اظهار داشت: نمی‌دانم چه شد که فرد منفور دوران ولاسکو که بازیکنان او را جاسوس او می‌خواندند، تا جذب یک سرمربی خوب به تیم ملی دعوت شد! نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد، فدراسیون به دنبال او بود تا از طریق وی برنامه‌های خود را پیش ببرد.

وی در ادامه البته مشکل والیبال را جنگ قدرت در تیم ملی دانست و یاد آور شد: باند بازی و جنگ قدرت میان خوش‌خبر سرپرست و افشاردوست دبیر کل از جمله دیگر مشکلات والیبال است که هر کدام سعی می‌کنند نیروهای خود را وارد والیبال تیم ملی کنند و متاسفانه آقای داورزنی با وجود اطلاع از این امر اقدامی انجام نمی‌دهد.

البته اینها کارهای قشنگی نیست و من هرگز از روی غرض‌ورزی نمی‌گویم و خیلی هم دوست دارم در جلسات کارشناسی رو در رو عرض کنم و همه این حرف‌ها بابت این است که والیبال را دوست دارم.

ترکاشوند در خاتمه گفت، مسائل دیگری هم هست، ولی با توجه به این که دوست ندارد فعلا بگوید، سکوت اختیار می‌کند.

 

منبع: همشهری

ارسال پرسش جدید