چگونه نواقص مودم‌ WiFi را شناسایی کنیم و کارکرد آن را بهبود ببخشیم؟
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ سه شنبه ۹ شهريور

شاید برا ی شما هم پیش آمده باشد که هنگام اتصال به اینترنت از طریق مودم و کمی فاصله گرفتن از آن قدرت آنتن‌دهی مودم شما ناگهان شدیدا افت می‌کند. این مشکل ممکن است بخاطر نقصی جزئی در دستگاه مودم شما باشد. گاهی اوقات نیز تداخل امواج مودم‌های مختلف می‌تواند باعث کاهش آنتن‌دهی مودم شود. Wifi Analyzer اپلیکیشنی برای اندروید است که به کمک آن می‌توانید قدرت سیگنال وای فای را بررسی کنید و از تداخل یا عدم تداخل کانال مودم با خبر شوید و مناسب‌ترین جا را برای مودم‌تان انتخاب کنید.

 
 

به گزارش ال‌جی و به نقل از زومیت، متاسفانه اکثر کاربران توجه خاصی به کیفیت و کمیت مودم وای‌فای خود نشان نمی‌دهند و کمتر کاربری را می‌توان پیدا کرد که روی بحث سیگنال و قدرت آنتن‌دهی مودم خود نظارت کافی داشته باشد. Wifi Analyzer اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که با ساده سازی نظارت و ارائه‌ی گزارش‌های تصویری و گویا، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد تا با بررسی کامل قدرت سیگنال و نکات مربوط، بتوانید بهترین استفاده را از مودم اینترنتی خود داشته باشید. اگر با کمی فاصله از مودم شاهد کندی سرعت یا قطع کامل ارتباط اینترنتی خود می‌شوید بهتر است با نصب این برنامه، از قدرت سیگنال‌دهی مودم آگاه شوید. در بسیاری از مواقع خرابی‌های جزئی مودم، تداخل امواج آن با مودم همسایگان، یا حتی مکان نامناسب باعث ضعیف شدن این سیگنال و در نتیجه کندی و قطع ارتباط در اتاق‌های دیگر خانه می‌شود که می‌توان با نصب این اپلیکیشن، اقدام به شناسایی و رفع آن کرد.

 

 

 

در بخش اصلی برنامه می‌توانید به مشاهده‌ی قدرت آنتن‌دهی وای‌فای بپردازید. کافی است در مکان ثابتی قرار بگیرید و سپس به این بخش مراجعه کنید تا با قدرت آنتن‌دهی مکان مورد نظر و میزان سیگنال دریافتی از مودم با خبر شوید. بخش دیگری در برنامه که از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار است به نمایش WiFi Channel مودم کاربران اطراف شما خواهد پرداخت تا بتوانید متوجه اختلال‌های احتمالی در این مورد شوید.

 

گاهی استفاده‌ی مشترک چند مودم نزدیک به هم از کانال‌های مشترک باعث بروز اختلال و قطعی‌های مکرر در ارتباط خواهد شد که توسط این بخش از برنامه می‌توانید به این موضوع نظارت کرده، و در صورتی که نمودار نمایش داده شده نشان از مشترک بودن کانال مودم‌های نزدیک به شما داشت از طریق تنظیمات مودم اقدام به تغییر کانال مودم خود کنید. این موضوع شاید روی کاغذ چندان تاثیرگذار نباشد اما پیشنهاد می‌کنیم حتما این موضوع را بررسی کنید چراکه در صورت وجود کانال‌های مشترک، تغییر کانال می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در قدرت آنتن‌دهی و ثبات آن داشته باشد. برای دانلود این برنامه می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

 

 

نکات مثبت

  • نمایش گویا و منظم کانال‌ها
  • نمایش قدرت سیگنال

 

 

نکات منفی

  • محیط کاربری نه چند

 

 

 

ارسال پرسش جدید