درخشش دوباره "بازی تاج و تخت"  در جشنواره "امی"
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ شهريور

شصت‌وهشتمین دوره جوایز سالانه‌ی «امی» با معرفی برگزیدگان در بخش‌های گوناگون در سالن‌ ماکروسافت لس‌آنجلس برگزار شد. در جشنواره امسال سریال محبوب «بازی تاج و تخت» خوش درخشید و رکورد پرافتخارترین سریال تاریخ را از آن خود کرد.

 

به گزارش ال‌جی و به نقل از ایسنا، فصل ششم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» برای دومین سال پیاپی به عنوان بهترین فیلم جوایز امی مهمترین رویداد در عرصه تلویزیون جهان انتخاب شد.این سریال تلویزیونی که در 23 بخش این جوایز نامزد جایزه بود، در نهایت موفق شد همچون سال گذشته جایزه بهترین سریال درام، کارگردانی و نویسندگی را از آن خود کند.

«بازی تاج و تخت» که محصول شبکه «HBO» آمریکاست با سه جایزه‌ای که امسال کسب کرد، مجموع جوایز این مجموعه را در جوایز امی به عدد 38 رساند و به موفق‌ترین سریال در تاریخ جوایز تلویزیونی امی بدل شد.

فصل ششم سریال «بازی تاج و تخت» در رقابت با سریال‌های «خانه پوشالی»، «بهتره با سول تماس بگیری»، «دانتون ابی»، «سرزمین مادری» و «آقای ربات» توانست جایزه بهترین سریال درام سال را از آن خود کند و فصل جدید سریال «ویپ» نیز برای دومین سال پیاپی جایزه بهترین سریال کمدی جوایز امی را به خود اختصاص داد.

 

 

در بخش بهترین بازیگران مرد و زن سریال‌های درام، جوایز امی 2016 به ترتیب به «رامی مالک» برای سریال «آقای روبات» و «تاتیانا ماسلامی» برای سریال «یتیم سیاه» رسید و «جفری تامبر» برای سریال «شفاف» و «جولیا لوئیس دریفیوس» برای بازی در سریال «ویپ» نیز به ترتیب جایزه بهترین بازیگر مرد و زن اصلی در سریال‌های کمدی را به خانه بردند.

جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی کوتاه جوایز امی امسال نیز به «مردم در مقابل اُجی سیمپسون» رسید و مسابقه «Voice» نیز همچون سال گذشته جایزه بهترین برنامه رقابتی را از آن خود کرد.

در سایر بخش‌های شصت‌وهشتمین دوره جوایز سالانه‌ای «امی»، جایزه بهترین فیلم تلویزیونی سال به «شرلوک: عروس نفرت‌انگیز» تعلق گرفت. «بن مندلسون» (خط خون) و «مگی اسمیت» (دانتون ابی) به ترتیب جوایز بهترین بازیگر مرد و زن نقش مکمل سریال‌های درام را از آن خود کردند و این جوایز در بخش سریال‌های کمدی به «لوئی اندرسون» (سبدها) و «کیت مک کینون» (شوی شنبه شب) اعطاء شد.

 

ارسال پرسش جدید