نظرسنجی جدید آسوشیتدپرس: ترس اکثر آمریکایی‌ها از رای‌ آوردن ترامپ!
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۳ مهر

براساس نظرسنجی اخیر بیش از نیمی از مردم آمریکا نگران رییس جمهور شدن کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا هستند. در این نظرسنجی که توسط آسوشیتدپرس و Gfk صورت گرفت مشخص شد که اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی مخالف رویکرد دونالد ترامپ درباره مهاجرت هستند.

 

به گزارش ال‌جی و به نقل از ایسنا، بر اساس این نظرسنجی، مردم مردم آمریکا بیشتر به هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در این انتخابات اعتماد دارند چون معتقدند که هیلاری کلینتون می تواند از عهده امور کشوری برآید و ترامپ هیچ کاری برای امنیت ملی نمی تواند انجام دهد.

 براساس این نظرسنجی تنها 24 درصد فکر می کنند که ترامپ می تواند در انتخابات نوامبر پیروز شود. تنها یک چهارم از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که ترامپ مردمی و مهربان است و یک سوم گفتند که او فردی نژادپرست نیست.

یکی از شرکت کنندگان 66 ساله در این نظرسنجی گفت:‌ ما به عنوان آمریکایی باید درباره دونالد ترامپ خجالت بشکیم. انتخاب او واقعا خجالت آور است.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که کمتر از یک سوم از شرکت کنندگان از اینکه هیلاری کلینتون وارد کاخ سفید شود، احساس غرور یا خوشحالی می کنند. همچنین تنها 39 درصد از شرکت کنندگان گفتند که کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مورد علاقه‌شان است و 56 درصد نیز گفتند که او اصلا مورد قبولشان نیست.

همچنین مشخص شد که 44 درصد از آمریکایی‌ها از انتخاب کلینتون بعنوان رییس جمهوری آمریکا می ترسند درحالیکه بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی چنین احساسی را نسبت به ترامپ داشتند. 61 درصد از شرکت کنندگان نیز گفتند که ترامپ فرد مورد نظرشان نیست در حالیکه 34 درصد چنین نظری درباره هیلاری کلینتون داشتند. در میان ساکنان نیویورک میزان عدم تمایل به هیلاری کلینتون بیشتر  و 50 درصد است درحالیکه این میزان درباره ترامپ 44 درصد است.

 

این اولین بار نیست که مساله ترس مردم آمریکا از انتخاب شدن ترامپ مطرح می‌شود. پیش از این نیز شخصیت‌های مشهور آمریکا در اظهارنظرهایی ترس خود را از انتخاب او اعلام کرده بودند. از جمله این افراد جانی دپ بازیگر محبوب هالیوود است که در اظهارنظری جالب و البته کمی مبالغه‌آمیز گفته بود با انتخاب ترامپ آمریکا نابود خواهد شد.

 

 دپ به مردم آمریکا هشدار داده بود:« اگر شما به دونالد ترامپ رای دهید، کشور از هستی ساقط می شود.» او همین طور با اشاره به این که اگر مردم آمریکا، ترامپ را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند اتفاقی تاریخی خواهد افتاد گفته بود:« چرا که ما آخرین رئیس جمهور واقعی ایالات متحده را خواهیم دید. این (کشور) بعد از او دیگر زنده نخواهد بود.»

 

ارسال پرسش جدید