صرفه جویی مالی از همین لحظه
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۸ شهريور

گاهی با چند راهکار بسیار ساده و ظاهرا پیش پا افتاده می توان رقم های قابل توجهی را که به طور معمول در طی مدت یکماه خرج می شود حسابی پایین آورد. این مهم فقط نیازمند همکاری خودتان با خودتان است و نه هیچ چیز دیگر!

 

1 کارت عابر بانک را از خودتان جدا کنید

موضوع بسیار ساده است. هنگامیکه خانه را ترک می کنید کارت عابر بانک را همراه خود نبرید و فقط کمی پول نقد بردارید. اندازه خریدی که قرار است بکنید. در این صورت از تصمیم های آنی برای خریدهای آنی مصون می مانید. باور کنید با یک قطعه پلاستیک ، پول خیلی راحت تر خرج می شود اما وقتی پول کاغذی همراهتان است اوضاع بهتر خواهد شد.

 

2 برای خرید صبر کنید

به خودتان قول بدهید که برای خرید صبر کنید و همان اول ماه همه پول خود را خرج نکنید. راه حل ساده است. تمرین کنید. اگر امروز وسیله ای را دیدید که دوست داشتید آن را بخرید ، موضوع را به فردا موکول کنید. شاید فردا از این خرید منصرف شده باشید. این تمرین انصراف نیست. تمرین صبر کردن است.

 

3 نزدیکانتان را در پروژه صرفه جویی شریک کنید

در بسیاری از فرهنگ ها داستان صرفه جویی مالی یک فعالیت گروهی است.  به هر دلیلی که می خواهید صرفه جویی کنید ، می توانید دوستان و به طور کلی افراد قابل اطمینان خود را در جریان بگذارید و همگی با هم به قصد صرفه جویی هر چه بیشتر یک هدف مشترک بسازید. در این صورت یکدیگر را تشویق و ترغیب خواهید کرد.

منبع : rd.com

 

ارسال پرسش جدید