ثروتمندان ، جف بزوس
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۹ شهريور

اگر شما در دهه های گذشته هم مثل همین روزها مرتب پای اینترنت بوده باشید ، بدون شک با اپلیکیشن جف بزوس _Amazon.com _ آشنا شده اید.

شاید آن را دوست داشته باشید و شاید هم از آن متنفر بوده اید. آمازون وب سایتی است که به عنوان یک بازار آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید از این طریق هتل رزرو کنید و بلیط تهیه کنید و البته با توجه به اینکه در این وب سایت طیف گسترده ای از محصولات مورد نیاز افراد به فروش می رسد ، می توانید آنها را به طور آنلاین خریداری کنید.

همه اینها توضیحی مختصر در باب تجارت جف بزوس بود. او هنوز نوزاد بود وقتی که پدر و مادرش از هم جدا شدند. مادر جف که بسیار جوان بود دوباره ازدواج کرد و به این ترتیب ، پدر خوانده اش سرپرستی او را به عهده گرفت.

جف عمده تجربیات کاری اش را در دوران کودکی و نوجوانی در خانه پدربزرگش در تگزاس به دست آورد. وقتی تابستان ها برای تعطیلات به این شهر و نزد پدر بزرگش سفر می کرد همراه او به واکسینه کردن دام ها می پرداخت و لوله کشی می کرد.

بزوس اما بسیار فرد ساکت و فروتنی بود. با این حال او حتی در دوران کودکی اش هم به علم و تکنولوژی علاقه فراوانی نشان می داد و البته در راستای ارائه ایده و ابداعات جدید در این زمینه بسیار خلاق بود به طوریکه در کودکی برای دور نگه داشتن خواهر و برادرهایش از اتاق خود ، آلارمی الکترونیکی ساخته بود که ورود آنها را به اتاق به جف خبر می داد.

او در جوانی به دانشگاه پرینستون رفت و در رشته فیزیک مشغول به تحصیل شد هر چند کمی بعد تغییر رشته داد و تحصیلاتش را در رشته مهندسی الکترونیک و کامپیوتر دنبال کرد.

جف در سال 1994 درست زمانیکه از نیویورک به سیاتل نقل مکان کرده بود ، سایت آمازون را راه اندازی کرد. دفتر کمپانی او گاراژ خانه اش در سیاتل بود. کسب و کاری که بعدها او را به یکی از متمول ترین های دوران تبدیل کرد به طوریکه در حال حاضر ارزش خالص درآمد جف بزوس 27.2 میلیارد دلار است.

 

 

ارسال پرسش جدید