برد ارزشمند ایران مقابل کره‌جنوبی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۰ مهر

تیم ملی ایران موفق شد در یکی از حساس‌ترین دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه 2018 توانست کره‌جنوبی را در ورزشگاه آزادی شکست دهد. ایران با این برد چند رکورد خود را در آسیا جابجا کرد. همچنین با کسب 10 امتیاز در صدر جدول گروه A این رقابت‌ها قرار گرفت.

به گزارش ال‌جی، بازی حساس تیم ملی ایران مقابل کره که به دلیل مصادف شدن با تاسوعای حسینی ویژه‌تر هم شده بود با برد ایران همراه شد. تیم ملی ایران یکی از بهترین بازی‌های خود را مقابل کره به نمایش گذاشت و نشان داد بیشتر از همیشه مصمم هست به جام جهانی برود. نمایش خیره ‌کننده شاگردان کیروش چنان بود که حتی به کره‌ای‌ها اجازه خلق یک موقعیت روی دروازه ایران را نداد. 

بر خلاف دیدارهای قبل ایران بازی را در نیمه اول تهاجمی آغاز کرد و بعد از هدر دادن چند موقعیت گل سرانجام سردارد آزمون در دقیقه 24  روی پاس گل رضاییان موفق شد دروازه کره را باز کند. بعد از این گل کره‌ای‌ها مقداری جلوی آمدند اما دفاع خوب و مستحکم ایران اجازه خود‌نمایی به آن‌ها نداد.  ایران با حفظ نتیجه توانست با پیروزی به رختکن برود.

 در نیمه دوم هم کره‌ای به تلاش برای باز کردن دروازه ایران ادامه دادن اما ضد حمله‌های موثر و حساب شده ایران اجازه نداد فشار زیادی بر خط دفاعی تیم‌مان بیاید. در نهایت ایران توانست با حفظ نتیجه پیورزی مهمی را در این سری از رقابت‌ها بدست بیاورد. 

کارلوس کیروش که دستش برای چیدن ترکیب تیم به هیچ وجه بسته نیست ترجیح داد این بار در خط حمله زوج جهانجش-آزمون را بیازماید که از قضا هم خوب نتیجه گرفت. البته در دقیقه 82 به دلیل مصدومیت جای خود را به طارمی بدهد. 

در این دیدار ایران موفق شد چند رکورد خود را بهبود ببخشد. از جمله اینکه در 750 دقیقه اخیر خود هیچ گلی نخورده است و همین‌طور بیرانوند با ثبت رکورد 4 کلین شیت در بازی‌های تیم ملی بهترین دروازه‌بان ما از این حیث لقب بگیرد. 

سایر نتایج

ا در سایر رقابت‌های این گروه ازبکستان با دو گل چین را شکست داد و با 9 امتیاز در چایگاه دوم گروه قرار گرفت. قطر با یک گل سوریه را شکست و اولین امتیاز خود را در این بازی‌ها بدست آورد. 

 

ارسال پرسش جدید