آنچه میخورید بر روانتان تاثیر میگذارد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۹ شهريور

بهتر است در انتخاب مواد غذایی و به طور کلی برنامه غذایی تان دقت بیشتری خرج کنید؛ چون بهره مندی از یک برنامه غذایی سالم نه تنها ضامن سلامت جسم شما خواهد بود بلکه میتواند سلامت روان شما را هم بیمه کند.

این نتیجه ای از جدیدترین مطالعات محققان درباره مقوله ای با عنوان روانپزشکی تغذیه است. درو رمزی ، روانپزشک و استادیار دانشگاه کلمیبا دراین باره می گوید:

بر طبق آنچه تا به حال مرسوم بوده ما معمولا از بیمار درباره اینکه چه غذایی می خورد و از چه مواد مغذی استفاده می کند سوال نمی کنیم اما واقعیت این است که برنامه غذایی این پتانسیل را دارد تا در شرایط روانی افراد تاثیرگذار باشد. بنابراین با کمک به مردم برای تعدیل صحیح الگوی غذایی خود ما می توانیم در عین حال سلامت روان آنها را هم ارتقا بدهیم ومانع از بروز مشکلات روانی تا سر حد امکان شویم.

البته این موضوع صرفا شامل بزرگسالان نمیشود بلکه مشکلات روانی معمولا از سن 14 سالگی آغاز میشود. در همین راستا جدیدترین تحقیقات در امریکا نشان داده است ، افسردگی در بین نوجوانان با برنامه غذایی ضعیف تا حدود 80 درصد افزایش پیدا می کند.

از این رو تصحیح الکوی غذایی ، اتفاقی است که باید همه رده های سنی را دربربگیرد تا علاوه بر سلامت جسم ، سلامت روان را هم بهبود بخشد.

پس با انتخاب مواد غذایی سالم علاوه بر سلامت جسم ، سلامت روان خود را هم تضمین کنید.

در همین راستا برای سبزیجات ، میوه ها و غلات ارزش ویژه تری قائل شوید. همه چیز به همین سادگی است.

 

منبع:webmd.com

 

ارسال پرسش جدید