درخت‌هایی که از بالا منظره‌های تماشایی ایجاد می‌کنند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۶ مهر

اگر درختان انبوه زیادی با قصد خاصی کاشته شوند وقتی که آن‌ها رشد کنند اگر از بالا تماشا منظره‌های جالبی پدید می‌آیند.

به گزارش ال‌‌جی و به نقل از روزیاتو، در این نوشته به بررسی 8 جنگل با درختان زیبایی که انسان هم در زیباتر جلوه دادن آن دست داشته، می پردازیم. این درختان در نقاط مختلفی از سراسر جهان واقع شده اند که با هم به مرور هر کدام به همراه تصاویرشان می پردازیم.

جنگل کاجی شکل در ایتالیا 

 

1
 

جنگل کوچکی از درختان کاج و به شکل نقشه کشور ایتالیا را می بینیم که در میان کوه های آپِنینِ در اومبریا، در دشت پهناور کاستِلوچیو واقع شده است. این کاج ها در سال 1340 شمسی و به مناسبت صدمین سال اتحاد ایتالیا در این مکان کاشته شده بود.

جنگل مینسوتا 

 

2
 

در نزدیکی دریاچه عمیقی در وودز کانتری در ایالت مینسوتای ایالت متحده آمریکا، جنگل بزرگی به شکل همین ایالت دیده می شود. که در آخرین دهه قرن بیستم و توسط یکی از مهندسان دی ان دی دیویژن طراحی شد. بیل لاکر، با به کارگرفتن نقشه ها و مهارت خود، با خالی کردن برخی از درختان این مناطق، تصویری از نقشه اصلی این ایالت را به جنگل های این منطقه داد.

جنگلی به شکل قلب 

 

3
 

وینستون هوِز، در میان درختان بلوط منطقه ویکوار در جنوب گلاساسترشاینِ انگلستان، جنگلی را به شکل قلب طراحی کرد. این کشاورز، درختان این جنگل را برای همسرش که در سال 1374 شمسی فوت کرده بود، به شکل قلب کاشت. هوِز چند ماه پس از مرگ همسرش، در منطقه ای که وی در کودکی بزرگ شده بود، چنین هنری را خلق کرد. درختان این منطقه با گذر زمان رشد کردند و تنها از فاصله ای دور و از سمت بالا به شکل قلب قابل مشاهده اند. این منطقه حدود 4 سال پیش و در زمان پرواز فردی با بالن بر فراز آن کشف و به اطلاع عموم رسانده شد.

جنگل گیتاری شکل 

 

4
 

جنگل گیتاری شکل واقع در پامپاسِ آرژانتین نیز عاشقانه ای دیگر است. درختان این جنگل نیز توسط کشاورزی به نام پدرو مارتین و در سال 1358 هجری در نزدیکی شهر کوچکی به نام لابولایِ کاشته شدند. مارتین این گیتار را برای همسر مرحومش و به علت علاقه فراوان این زن به موسیقی ساخت. این مکان در مساحتی در حدود یک کیلومتر و به شکل گیتار طراحی شد که هم برای عابران و هم برای مسافرانی که بر فراز این منطقه پرواز می کنند، قابل مشاهده باشد.

ادای احترام به موسیلینی 

 

5
 

در بخشی از کوه های شهر کوچکی به نام آنترودُکو، در استان ریتی ایتالیا، 20 هزار درخت با نوشته DVX هجی شده اند. این لغت از واژه ای لاتین به معنای رهبر گرفته شده. در سال 1318 هجری برای بزرگداشت رهبر دیکتاتوری فاشیست ایتالیا یعنی «بنیتو موسیلینی» بر فراز کوه های این شهر به تصویر در آمد. این درختان منحصربفرد در هنگام گذر از بزرگراه های این شهر به وضوح قابل ملاحظه است.

جنگلِ Studebaker (سابقا نام یک کمپانی اتومبیل سازی بود)

 

6
 

در سال 1316 هجری، یک کمپانی اتومبیل سازی با نام Studebaker، با استفاده از 8000 درخت کاج در پارک بندیکس وودز کانتری، درست در بیرون از بِند جنوبی ایالت ایندیانای آمریکا، مجموعه درختانی با همین نام را کاشت که تماما با حروف بزرگ هجی شده بودند. سی سال بعد، فعالیت های این کارخانه به پایان رسید اما این درخت ها، به عنوان بزرگ ترین نمادهای تبلیغی حال حاضر توسط انجمن ملی ثبت این کشور، از فراز آسمان قابل مشاهده است.

مزرعه آقای لوک 

 

7
 

صاحب یکی از زمین های منطقه ای در شرق باستروپ در آستین ایالت تگزاس، نام خود یعنی LUECKE را با استفاده از درختان طراحی کرد. این نام از بالا یعنی با پروازهای هوایی و یا از طریق ماهواره ها قابل رویت است.

جنگل صلیب شکسته آلمان نازی 

 

8
 

در طول پاییز و به مدت چند هفته که زمان تغییر رنگ برگ های درختان فرا می رسد، در شمال شهر برلین در کشور آلمان، تصویری از صلیب شکسته آلمان نازی به شکل مجموعه ای از درختان کاج رنگی دیده می شد. این درختان در مساحتی حدود 5 مایل و در سال 1317 هجری و توسط هواداران نازیسم کاشته شد. بعدها دولت آلمان در صدد تخریب آن برآمد اما موفق نشد چرا که درختان قطع شده دوباره به رشد خود ادامه می دادند تا اینکه 16 سال پیش، این سمبل حزب نازی خود به خود از رشد باز ایستاد و از بین رفت.

ارسال پرسش جدید