پردرآمدترین رشته های تحصیلی دنیا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۲ شهريور

شاید شما هم یکی از همین عنوان ها را داشته باشید. عنوان شغلی که می تواند در جمع پولسازترین مشاغل جهان جا خوش کرده باشد اما به هر دلیلی شما از تخصص خود دوری کرده باشید. در این متن شما را با 5 رشته پول ساز دنیا آشنا میکنیم. اگر احیانا در یکی از این زمینه ها تحصیل کرده و حالا متخصص هستید ، پس برای کار در حرفه تخصصی خودتان که جزو پردرآمدترین ها هم هست ، اقدام کنید.

البته این رشته های شغلی در سطح دنیا جزو پردرآمدترین ها هستند ، از اینرو ممکن است درکشورهای مختلف وضعیت متفاوت باشد.

مهندسی عمران

 مهندسی عمران یکی از این پردرآمدهاست. البته برای جا افتادن در پروژه های عمرانی باید کمی هم صبور باشید و توقع نداشته باشید بلافاصله به درآمد گزافی برسید.

مهندسی مکانیک

دومین حرفه پولساز دنیا مهندسی مکانیک است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این حرفه خاص به استفاده همزمان از نیمکره چپ و راست مغز دارد که به خودی خود کار دشواری است.

سیستم های اطلاعات کامپیوتری

این رشته میتواند امنیت شبکه را هم شامل شود.در عصر تکنولوژی وقتی شما بایدها و نبایدهای کامپیوتر را بدانید نه تنها بیکار نمی مانید بلکه می توانید پردرآمد هم باشید.

آمار

 شاید باورش کمی سخت باشد اما آمار در جهان یکی از پردرآمدترین رشته هاست. به طوریکه میانگین درآمد یک متخصص در این زمینه در اروپا و امریکا به طور ماهانه چیزی حدود 3500 دلار تخمین زده شده است.

ریاضیات

باز هم عجیب به نظر میرسد اما در دنیا ، فارغ التصیلان رشته ریاضیات میتوانند در جمع پردرآمدها قرار بگیرند. یک متخصص ریاضیات در اروپا و امریکا می تواند ماهانه حدود 3000 دلار درآمد داشته باشد.

فیزیک

فیزیکدانان هم در جمع پردرآمدترین ها قرار دارند. درآمد ماهانه یک فیزیکدان بدون شک دو برابر درآمد ماهانه یک ریاضیدان است. فعالیت فکر بسیار زیاد از اصلی ترین شاخصه های یک متخصص فیزیک است که قطعا کار ساده ای نیست.

 منبع :  jrsmag.com

 

 

ارسال پرسش جدید