ثروتمندان ، جورج سوروس
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ شهريور

جورج سوروس در بوداپست مجارستان متولد شده است. خانواده مادری او یک فروشگاه ابریشم موفق داشتند. پدر او هم که در جریان جنگ جهانی دوم دستگیر شد و به زندان افتاد یک وکیل بود.

جورج اما از جمله کسانی بود که موفق شد از کمپ نازی ها در فرار کند و خودش را به انگلیس برساند. در وصف احوال کودکی او می توان گفت که دانش آموز فقیری بود در لندن که در مدرسه اقتصاد تحصیل می کرد.

او مدت ها به عنوان باربر راه آهن کار می کرد با این حال در حال حاضر او در جمع ثروتمندترین ها جا خوش کرده است. جورج همانطور که از بوداپست به لندن مهاجرت کرد و در این نقل مکان موفق بود ، از فقر هم به ثروت مهاجرت کرد و البته در این یکی هم موفق بود. سوروس اندر حکایت ثروتمند شدن خود را اینطور روایت می کند:

آنقدر به مدیرعامل بانک ها نامه نوشتم تا در نهایت موفق شدم یک کار در یکی از این بانک های سرمایه گذار کار بگیرم. جایگاه کاری من ابتدایی بود ، اولین رده ای که یک کارمند می تواند داشته باشد اما به مرور این جایگاه را ارتقا دادم.

سوروس اما در نهایت مدرک دکترای خود را در رشته فلسفه گرفت و به نیویورک نقل مکان کرد. او در نیویورک صندوق کوانتوم AA خود را راه اندازی کرد و از سال 1973 که این صندوق را تاسیس کرد حدود 40 میلیارد دلار برای او بازدهی داشت.

جورج سوروس یکی از موفق ترین صندوق های تامینی را در تاریخ راه اندازی کرد و آن را به یکی از موفق ترین ها تبدیل کرد.

ارزش درآمد خالص او 20 میلیارد دلار است.

 

 

ارسال پرسش جدید