ایرانی ها روزی سه ساعت کار می کنند؟
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ شهريور

همشهری آنلاین در گزارش خبری کوتاهی به نقل از مرکز آمار ایران به ساعات کاری ایرانیان اشاره کرد و آمار جالبی در این باره منتشر کرد.

مرکز آمار ایران چکیده یافته‌های طرح آمارگیری گذران وقت نقاط شهری پاییز ۹۳ را اعلام کرد که براساس آن شاغلان روزانه ۲ساعت و ۵۵دقیقه کار می‌کنند.

به گزارش مركز آمار ايران، بررسي الگوي گذران وقت افراد 15ساله و بيشتر براساس نتايج فصل پاييز 1393نشان مي‌دهد كه بعد از فعاليت نگهداري و مراقبت شخصي، متوسط بيشترين زمان صرف شده در شبانه روز مربوط به گروه فعاليت خانه داري با 3ساعت و 18دقيقه، كار و فعاليت‌هاي شغلي با 2ساعت و 55دقيقه و استفاده از رسانه‌هاي جمعي بيش از 2ساعت بوده است. براساس اين گزارش متوسط كمترين زمان صرف شده در شبانه روز مربوط به گروه فعاليت داوطلبانه و خيريه 2دقيقه بوده است.

در بين مردان، بعد از فعاليت نگهداري و مراقبت شخصي، متوسط بيشترين زمان صرف شده در شبانه روز به‌ترتيب مربوط به‌كار و فعاليت‌هاي شغلي با 5ساعت و 12دقيقه، استفاده از رسانه‌هاي جمعي 2ساعت و 2دقيقه و فعاليت‌هاي آموزشي و فراگيري 58دقيقه بوده است.

 در بين زنان نيز متوسط بيشترين زمان صرف‌شده به‌ترتيب مربوط به گروه فعاليت خانه داري با 5ساعت و 23دقيقه، استفاده از رسانه‌هاي جمعي 2ساعت و 4دقيقه و فعاليت‌هاي مشاركت اجتماعي با يك ساعت و 6دقيقه بعد از فعاليت‌هاي نگهداري و مراقبت شخصي در يك شبانه روز بوده است.

 

 

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید