شکست دور از انتظار والیبال مقابل استرالیا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور

تیم ملی والیبال ایران در دیدار امروز خود برابر استرالیا یک شکست عجیب و دور از انتظاری را تجربه کرد. استرالیا که تا به حال فقط یک برد در کارنامه داشت ، موفق شد تیم ملی والیبال ایران را با نتیجه عجیب 3 بر صفر شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 12:40 در نهمین دیدار خود از سری مسابقات جام جهانی ،رو در روی استرالیا قرار گرفت و در نهایت با نتیجه 3 بر صفر بازی را واگذار کرد. ایران در این بازی می توانست اختلاف خود با نیمه ابتدایی جدول مسابقات را به حداقل برساند اما با توجه به پیروزی کانادا در صبح امروز و شکست ایران مقابل استرالیا تیم های پایین جدولی را به ایران نزدیک کرد و این احتمال وجود دارد در روزهای آینده رتبه تیمی ایران نزول پیدا کند.
 اسلبودان کواچ عبادی پور، قائمی، موسوی، غلامی، محمودی و معروف را به میدان فرستاد و مهدی مرندی لیبرو ایران بود.

ست اول
  توماس ادگارد، امتیازآورترین بازیکن جام جهانی در ترکیب استرالیا حضور نداشت و این فرصت خوبی بود تا سایر اسپکرهای این تیم پر رنگ تر از گذشته خودشان را نشان دهند.

2 تیم نزدیک به یکدیگر امتیازات را کسب می کردند اما یک اشتباه از بازیکنان ایران تکنیکال تایم اوت اول را با امتیازات 8 بر 6 به سود استرالیا کرد.

جا خالی های پی در پی معروف و دفاع شهرام محمودی اختلاف به وجود آمده را جبران کرد.

ایران در حمله تیمی متفاوت نسبت به بازی های گذشته نشان داد و استفاده از موج اول حملات تیم را رو به جلو می برد تا جایی که تکنیکال تایم اوت دوم با امتیازات 16 بر 14 به سود ایران گرفته شد.

مهدوی جایگزین معروف شد تا در دفاع کمک تیم باشد اما این اتفاق نیفتاد و کواچ ترجیح داد کاپیتان را روی نیمکت بنشیند.

استرالیا به ایران رسید و تا امتیاز 25 دو تیم نزدیک به هم پیش رفتند اما داور امتیاز اسپک شهرام محمودی را که پس از برخورد با دفاع به آنتن خورده بود به استرالیایی ها داد.

2 حمله ناموفق از بازیکنان ایران در امتیازات حساس ،استرالیا را 25 بر 27 برنده ست اول بازی کرد.

ست دوم

بازی از همان ابتدای ست دوم با برتری استرالیایی ها آغاز شد و بازیکنان این تیم توانستند با بهره گیری از توپ های برگشتی 2 اختلاف به وجود بیاورند.

سرویس های سعید معروف به صورت مستقیم و با برهم ریختن دفاع آخر زمین حریف، امتیازات دو تیم را به تساوی کشاند.

شهرام محمودی در یکی از حملات خود توپ دریافت اول را به اوت زد تا تکنیکال تایم اوت اول 8 بر 6 به سود استرالیا گرفته شود.

مجتبی میرزاجانپور جای عبادی پور در زمین را گرفت تا ایران وضعیت بهتری در حمله پیدا کند.
با اینکه دریافت ها نسبتا خوب به پاسور می رسید اما ایران در حمله خوب نبود و تکنیکال تایم اوت دوم هم با امتیازات 16 بر 13 به سود حریف گرفته شد.
مهدی مهدوی یک بار دیگر جایگزین معروف شد تا اختلاف امتیازی 18 بر 16 جبران شود.


استرالیا در حمله موفق نبود و بازیکنانی ایرانی توانستند با استفاده از توپ های برگشتی امتیازات را در 19 به تساوی برسانند.
2 اشتباه پی در پی در دریافت اول، ایران را در مقاطع حساس بازی 2 امتیاز از استرالیا عقب انداخت و بازی 24 بر 22 به سود حریف شد.
حضور فائزی در زمین، توپگیری های سعید معروف و اسپک های شهرام محمودی بازی را در امتیاز 24 به تساوی کشاند
در امتیاز 25 بازیکنان ایران سرویس را از دست داد و پاس نه چندان مناسب معروف برای محمودی اجازه حمله را به استرالیایی ها داد تا امتیاز 27 را به دست بیاورند و 2 بر صفر پیش بیفتند.

ست سوم
کواچ بعد از 2 ست شکست بازی را با یک تغییر آغاز کرد به طوریکه سامان فائزی به جای عادل غلامی شروع کننده بازی بود.
مرندی هم که در امتیازات حساس ست دوم عملکرد خوبی نداشت، جای خود را به عبدالرضا علیزاده داد تا او تیم را در دریافت و توپگیری کمک کند.

پائول کارول در ابتدای ست سوم به خط سرویس رفت و امتیازات را 5 بر یک به سود استرالیا کرد.
کارول سرویس پنجم خود را به اوت زد و پس از آن دو تیم یک به یک پیش رفتند تا تکنیکال تایم اوت اول 8 بر 4 به سود استرالیا گرفته شود.

مهدی مهدوی یک بار دیگر به میدان آمد تا روند تیمی ایران را عوض کند.
استفاده بازیکنان ایرانی از توپ های برگشتی اختلاف را در امتیازات 19 بر 17 به حداقل رساند و از همان امتیاز دو تیم پا به پا پیش رفتند.

 

 

ارسال پرسش جدید