پیام رسان سیگنال به دکستاپ هم آمد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۲ آذر

تیم توسعه دهنده Open Whisper Systems، ساعاتی پیش نسخه ای از اپلیکیشن پیام رسان رمزگذاری شده سیگنال را برای دسکتاپ منتشر کرد. سیگنال همان اپلیکیشنی است که ادوارد اسنودن، فاش کننده اسرار آژانس امنیت ملی آمریکا بارها به تعریف و تمجید از آن پرداخته و در حال حاضر از آن برای پیام رسانی بهره می گیرد.

این اپلیکیشن چت امن در حال حاضر به شکل یک افزونه گوگل کروم در دسترس کاربران قرار گرفته، و به شما اجازه می دهد تا در مکالمات دو نفره یا گروهی متن، عکس و پیام های ویدئویی رد و بدل کنید. مثل دیگر سرویس های مالتی پلتفرم، در سیگنال هم می توانید به مکالمات و مخاطبین خود از طریق تمام دستگاه ها دسترسی داشته باشید.

اما نکته نا امید کننده برای کاربران iOS اینجاست که سیگنال برای اتصال حساب کاربران به نسخه دسکتاپ، به یک دستگاه مبتنی بر اندروید احتیاج دارد. بنابراین کاربران آیفون و آیپد برای تجربه این پیام رسان در رایانه باید مدتی را منتظر بمانند.

البته گرفتن اجازه دسترسی به نسخه کروم هم اندکی زمان بر است. تا این لحظه که متن خبر را برایتان می نویسیم، 7000 نفر در صف استفاده از نسخه دسکتاپ سیگنال ایستاده اند.

کاربران iOS چند ماهی است که به اپلیکیشن موبایل سیگنال دسترسی دارند. اندرویدی ها هم ماه گذشته نسخه ویژه ای از این پیام رسان را با قابلیت تعامل با سرویس RedPhone دریافت کردند که امکان برقراری تماس های امن و رمزگذاری شده را فراهم می نماید.

نسخه دسکتاپ پیام رسان سیگنال را می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی دریافت کنید.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال پرسش جدید