صندلی هایی که بالاتر از سطح هواپیما قرار می گیرند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر

خطوط هوایی سرتاسر دنیا برای تامین رضایت مشتریان خود مرتبا وعده می دهند که پروازهایشان حتی المقدور کمترین میزان تاخیر را خواهند داشت یا برای حمل و نقل بار و بنه آنها هیچگونه هزینه اضافی را دریافت نمی کنند و حتی اینکه بهترین و خوشمزه ترین غذاها را در طول سفر برایشان سرو می کنند.

اما این روزها، ظاهرا موارد یاد شده به نوعی پیش نیاز برای مشتریان خطوط هوایی مشهور در سرتاسر دنیا بدل شده اند و مسائل دیگری هستند که در انتخاب مشتریان نقش دارند.

براساس اعلام شرکتی به نام Windspeed که در زمینه مهندسی هوا و فضا فعالیت دارد، یکی از تولیدکنندگان هواپیما در نظر دارد صندلی هایی را تحت عنوان SkyDeck به محصولاتش اضافه نماید که همچون پنت هاوس ها در بالاترین نقطه هواپیما قرار می گیرند و صرفا گروه های خاصی از مشتریان تمکن مالی برای پرداخت بهای بلیط آنها را دارند.

هواپیماهای ساخته شده براساس این طرح، یک جفت صندلی جداگانه دارند که از نظر راحتی هم سطح با چیزی است که در هواپیماهای درجه یک یافت می شود. این دو صندلی می توانند از داخل کابین هواپیما بالا آمده و در راس بدنه آن قرار گیرند.

در ادامه یک سطح کروی ایرودینامیکی کاملا جادار روی آنها می نشیند که چشم اندازی بی مانند از آسمان و محیط پیرامونی هواپیما را در اختیار مسافرین خاصش قرار می دهد.

شرکت Windspeed اطمینان داده که ماده مورد استفاده اش برای ساخت این کابین کروی به سختی باقی قسمت های بدنه هواپیماست و به راحتی می تواند شرایط جوی نامساعد و موارد دیگری نظیر ضربه ناشی از برخورد پرندگان با سطح رویی اش را تحمل کند.

کابین کروی و مکانیزم بالابر مورد نیاز برای افزایش ارتفاع دو صندلی ویژه SkyDeck به وزن کلی هواپیما اضافه خواهند کرد و همین مساله باعث می شود که تعداد کل مسافران و باری که هواپیما می تواند حمل کند از حالت معمولش کمتر شود و در مقابل به کاهش درآمد کلی هر سفر بیانجامد.

اما خطوط هوایی برای جبران این مساله می تواند مبالغ هنگفتی را از مشتریان ویژه و البته متمول خود درخواست کنند یا حتی با دریافت هزینه اضافی از سایر مسافران امکانی را فراهم آورند که تک تک آنها به صورت نوبتی سوار شدن روی این صندلی ها را امتحان کنند و از این طریق درآمد خود را افزایش دهند.

این طرح مفهومی که احتمالا ظرف یک یا دو سال آینده و بعد از تکمیل شدن پروسه طراحی اش می تواند رنگ واقعیت به خود بگیرد، امکانی است که احتمال اجرایی شدنش در کشتی های عظیم الجثه کروز بیشتر به نظر می آید اما روشن است که تجربه سوار شدن روی این صندلی ها در اتفاع 30 هزار پایی از سطح زمین به مراتب هیجان انگیزتر خواهد بود.

منبع: دیجیاتو

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید