استانبول در مدلی که تا به حال ندیده اید
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۲ مرداد

 

شاید تا به حال چندین بار به استانبول سفر کرده باشید و البته اصلا بعید نیست اگر بیشتر وقت خود را برای خرید صرف کرده باشید. اگر یکبار دیگر عزم استانبول شدید این پیشنهادهای جدید را حتما امتحان کنید تا تصوری جدید از سفر به این شهر تاریخی برایتان رقم بخورد. فراموش نکنید بهترین زمان برای سفر به استانبول همین تابستان است. پس اینار که چمدان ها را به مقصد استانبول بستید این چند پیشنهاد را هم در نقشه سفرتان جای بدهید.

  ·       اگر یکبار دیگر گذرتان به استانبول افتاد حتما به دهکده کوچک ماهیگیری قدیمی اورتاکوی  سری بزنید. یکی از بخش های ستنی استانبول است که به بشیکتاش هم وصل می شود. جدا از اینکه این دهکده پر از فروشگاه و رستوران های کوچک است ؛ یکی از مشهورترین مساجد ترکیه هم دقیقا در همین دهکده قرار دارد. طبیعتش بکر و دیدنی است و نمای تازه ای از استانبول را در اختیارتان میگذارد.

·       یکی از بهترین و تماشایی ترین موزه های استانبول موزه تاپتاکی است که در واقع یکی از عمارت های بزرگ عثمانی بوده. وقتی امپراطوری عثمانی در سال 1923 به پایان رسید و جهموری در ترکیه حاکم شد ، این قصر به موزه ای برای بازدید عموم تبدیل شد. در سفر به ترکیه تماشای آن را از دست ندهید.

·       اگر واقعا به گشت و گذار در خیابان علاقه مند هستید باید بدانید که میدان تقسیم بهترین نقطه استانبول برای اینکار است. تقسیم همچنین یکی از بهترین و زیباترین خیابان ها را برای رفت و آمد عابرهای پیاده دارد. ضمن اینکه اگر باز هم هوس خرید داشتید می توانید بازارهای کوچک و مغازه های جالبی را دور تا دور میدان تقسیم پیدا کنید. البته نباید از کنار رستوران های این محدوده با غذاهای دریایی اش هم بی تفاوت عبور کرد. موزیک های خیابانی هم درست در همین میدان به فراوانی قابل رویت هستند. خلاصه کلام اینکه شما می توانید زندگی مسالمت آمیز فرهنگ های مختلف را در همین میدان تقسیم به چشم ببینید بدون اینکه نیازی باشد بیش از حد خودتان را خسته کنید.

·       اگر احیانا در طول این سفر قصد صرفه جویی در خورد و خوراک را داشتید حتما بروید بشیکتاش که قیمت های غذاهای دریایی اش پایین اما طعم و مزه اش بی نظیر و به یاد ماندنی است.

·       کافه پریواتو را از دست ندهید.یکی دو فنجان قهوه ترک در این کافه مشهور همان چیزی است که طعم استانبول را برایتان ابدی می کند.

·       اگر جمعیت و شلوغی استانبول کلافه تان کرد مستقیم بروید کافه یانیاک کاهوا سی (Yeniköy Kahvesi ) کافه ای با دکور ترکی بی نظیرش. در این کافه می توانید بی دغدغه و به دور از شلوغی قهوه بنوشید و غذا بخورید و حتی ساعت ها کتاب بخوانید بدون اینکه جمعیت تمرکز شما را به هم بزند. البته این کافه کمی از مرکز شهر دور است اما می توانید به راحتی و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی خودتان را به این فضای امن و امان از شلوغی برسانید.

ارسال پرسش جدید