مهندسان در مالزی یک بازوی روباتیک برای یک پسر 16 ساله ساختند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۱ دي

بسیاری از ما با اندام‌های سالم متولد می‌شویم و بیشتر اوقات قدر آن را نمی‌دانیم. بااین‌حال بعضی از افراد بدون یک یا چند عضو بدن متولد می‌شوند، مثل Wan Abdul Halim Wan Soor شانزده‌ساله از مالزی که به‌تازگی یک بازوی روباتیک به لطف مهندسان هدیه گرفته است.

مهندسان Muhd Khirul Alif Muhammad و J. Kirupa Sankar وابسته به موسسه تکنولوژی مهندسی دریایی (Mimet) از دانشگاه کوالالامپور (UniKL) در مالزی هستند. بازوی ساخته‌شده توسط آن‌ها دارای مفصل‌هایی در آرنج و انگشت است و به این نوجوان اجازه انجام کارهایی که قبلاً توانایی انجام دادنشان را نداشت می‌دهد.

او می‌گوید: بالاخره رؤیای من برای داشتن بازوی روباتیک به واقعیت پیوست و نمی‌توانم برای نشان دادن آن به دوستانم صبر کنم. مادر وی خانم Rohaini Darus هم به همان اندازه به وجد آمده و می‌گوید: Halim برخلاف ناتوانی‌هایش پسری فعال است. ما نمی‌توانستیم هزینه بازوی رباتیک را تأمین کنیم اما حالا با این کمک امیدواریم که او ثبات و انگیزه بیشتری پیدا کند.

بهترین قسمت اینجاست که ساخت این بازو هزینه چندان سنگینی هم نداشته است. مهندسان در حدود 733 دلار برای ساخت بازو هزینه کرده‌اند. دسترسی به تکنولوژی‌هایی که در گذشته نیازمند پرداخت ده‌ها هزار دلار بود، امروزه توسط عموم امکان‌پذیر شده است.

منبع: فارنت

ارسال پرسش جدید