با این کلاه سیلیکونی، ریزش مو در دوران شیمی درمانی کاهش می یابد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۹ دي

شیمی درمانی راهی موثر و کارساز برای مبارزه با سرطان است و بدن را در شرایطی بسیار سخت قرار می دهد. با این حال، یکی از علایم واضح انجام شیمی درمانی، ریزش تمامی موهای بدن است. اخیرا، شرکتی به نام DigniCap با راه حلی هوشمندانه، قصد دارد مسئله ریزش مو را تا حد امکان کاهش دهد.

راه حل، کلاهی سیلیکونی است. بیمار زمانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرد، این کلاه را روی سر خود می گذارد و با خنک کردن پوست سر، جریان خون در ناحیه پوست سر را کاهش می دهد. کاهش جریان خون برابر است با نرسیدن مواد شیمیایی به این ناحیه و در نتیجه کشته نشدن فولیکول های مو.

خنک کردن پوست سر بیمار حین شیمی درمانی راه حل جدیدی نیست و پیش از این هم بارها مورد آزمایش قرار گرفته است اما DigniCap جزو اولین ماشین هایی است که می تواند این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهد و مطمئن باشد درجه دما به قدر کافی مانع از ریزش خواهد شد.

این کلاه، اخیرا از سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه خود را گرفته و برای مصرف در کلینیک ها و بیمارستان ها آماده است. با این حال، DigniCap به طور قطع از ریزش مو جلوگیری نمی کند. در آزمایش های به عمل آمده، از هر ده بیمار، هفت نفر، تقریبا نیمی از موهای خود را حفظ می کنند که نسبتا قانع کننده به نظر می رسد.

منبع: دیجیاتو

عدم امکان شارژ کارت در ایام نوروز

کاربران گرامی

با سلام و ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پر خیر و برکت

برای شما، لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به علت تعطیلات نوروزی شارژ کارت ها تا تاریخ 16 فروردین ماه مقدور

نخواهد بود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

بنا به درخواست مکرر شما عزیزان تاریخ اعمال قوانین جدید باشگاه

به 25 فروردین ماه انتقال یافت.

جهت آگاهی از قوانین جدید باشگاه لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:

قوانین جدید باشگاه

ارسال پرسش جدید